Zeynep “Rita” Sualp Kimdir?

Zeynep “Rita” Sualp Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Twitch dünyasından tanıdığımız Rita kanalını yakından tanımaya ne dersiniz ?

Rita Kimdir?
Zeynep Sualp, 14/05/1997 tarihin de İstanbul’da doğmuştur.
Yayıncılık dışında ilgi duyduğu bazı meslekler, Grafik tasarım , Dijital oyun tasarımı ve Oyun karakterleri tasarlamayı çok seviyor, hatta bununla ilgili ileride bir şeyler yapabileceğini belirtti.
Kendi Cümleleri ile Hobileri ve Fobileri hakkında Kısaca:
“Masa tenisi oynamayı severim, rakibim iyi oynuyor ise onu yenene dek oynamaya devam ederim. Bazen dijital çizim de yapıyorum. Böceklerden hiç haz etmem boyutları küçüldükçe daha korkunç oluyorlar.” cümleleri kurdu.
Vitamin eksikliği haricinde ciddi hastalığı bulunmuyor.

“Rita” İsminin Doğuş Hikayesi
Oyunlar da ve Medya platformlarında sık sık kullandığı “Rita” ismi ise 2012 yılında, ilk oynadığı oyunlardan birisi olan Point Blank sayesin de bulmuştu.

Twitch Platformuna Nasıl Başladı?

2013 yıllarında, Point Blank oyunundan League of legends oyununa geçtiği dönem de Facebook sayfası’nda daha 1.000 takipçisi bulunmaktaydı. Twitch’i yeni keşfettiğinde takipçilerine güvenerek 2014 yılında ilk yayınını yapmıştı. Twitch’e şanslı başlamıştı. Yayın açtıktan ertesi gün PintiPanda, Multiplayer Tv yayıncısı olarak işe alma kararı almıştı. Fakat bu şansı güzel değerlendiremedi, Yayında Competitive ağırlıklı oyunlar oynuyordu ve bu durum Rita’yı cezbetti.
Rita’nın günü nasıl geçer merak ediyor iseniz burayı iyi dinleyin. Sabahları uyanır uyanmaz genellikle bilgisayar başına geçip işlerini ve oyun vaktini sığdırmaya çalışıyor. Artan vakti ile kendisini iyi hissettiği zamanlar da ise yayın açıyor.
Yayınları genellikle PUBG oynamakla geçer. PUBG Oynamadığı zaman ise izleyicileri ile sohbet etmeye başlar. Son zamanlar da az çok Minecraft oynaması izleyicilerine keyif dolu anlar çıkartıyor.

Rita’nın Önerdiği ve ya İzlediği Twitch Kanalı Var mı?
Türk yayıncılarından en çok keyif aldığı kanal Pqueen‘dir. Mithrain‘i ikinci sıraya alıp “Genelde kanal kanal dolaşırım, yakın dostlarımın yayınlarından keyif alırım” ifadesini kurdu. Yabancı yayıncılarına gelir isek, Genellikle profesyonel PUBG oyuncularının yayınlarını izler. Ubah kanalı buna birer örnektir.
Twitch hakkındaki notu ise “Televizyonların soyunu tüketen bir platformdur.” cümlesini kurdu.

Bunada Göz At  Duygu Aycan Kimdir?

Rita’nın Geçmiş Takımları ve Takım İşleyişleri

Zeynep Sualp’in aktif olarak oynadığı oyun PUBG’dir. Rita’nın severek ilk oynadığı oyunlardan biri olan Point Blank’dir. 15 yaşların da Ailesinin haberi olmadan, okuldan kaçıp GameEkstra İnternet kafe turnuvalarına katılıyordu. Rita, Yaşından ötürü Point Blank profesyonel takımlara alınmıyordu. Point Blank Bootcamp turnuvalarına katılmak çok istiyordu. Fakat karşısına hep aynı engel çıkıyordu, Cinsiyeti ve Yaşı. Bir şekilde profesyonel takıma katılmıştı. Oyunculuk hayatına Dark Passage ile devam ettirmişti. Dark Passage’da Point Blank kız takımı ile ilgileniyordu. Fakat kısa süre sonra durumsal şartlardan ötürü ayrıldı. Takımdan ayrılırken Point Blank oyunundan ilerleyemeceğini anladı ve oyunu bırakmak zorunda kaldı. Bıraktıktan hemen ardırdan League of Legends’e başladı. Kendisini daima geliştirmeye hedeflemişti. League of Legends’de profesyonel bir oyuncu olmak için okulunu dondurma kararı aldı. Bir çok takım kurdu, takımlar da oynadı fakat esporcu olamayınca oyundan vazgeçti. O sıralar yeni çıkan PUBG adlı oyunu oynamaya başladı. Kendisini artık PUBG oyununda geliştirmeye başladı. Oyun tutkunu Rita, Hemen kendisine yeni takım arar iken Crew Esports ile karşılaştı. Takım ile anlaşıp bünyelerine girdi. Takım arkadaşları ile birlikte bir çok oyun oynuyorlardı. PUBG turnuva tutkusunu yavaş yavaş öğrenmeye başlıyordu. Aradan bir müddet geçtikten sonra Galakticos, “Evrene Hoş Geldiniz!” paylaşımı ile birlikte yeni PUBG kadrosunu duyurdu. Kadronun içerisinde Rita’da yer almaktaydı. Galakticos, Rita’yı bünyesine aldıktan bir süre sonra “Zephyrus” inceleme videosunda oynattı. Videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Rita, PUBG kariyerinde hiç olduğu yerde durmuyordu. Rita, bir kaç ay sonra Team Ordinary adlı takımda yer almaya başladı. Team Ordianry’de fazla durmayan Rita, Mod-Z Esports‘a giriş yaptı. Mod-Z Esports ile 3 ay gibi süre boyunca kadroların da yer aldı. Daha sonra ise We Need a Home adlı takımın bünyesine katıldılar. We Need a Home, Kendilerine bir takım bulana kadar kendi oyuncu arkadaşları ile oynayabilmek amaçlı oluşan takımdır. We Need a Home oyuncuları kendilerine teklif gelmesini bekliyorlardı. Aradıkları teklif 3 ay sonunda DOS  Pilots‘dan Gelmişti. DOS Pilots takımı ile anlaştılar. Artık We Need a Home artık  evsiz değildi. Fakat 3 ay sonun da yollarını ayırma kararı alıp ayrılmışlar. Rita’nın şu anki güncel takımı bulunmamaktadır.  (Burada Başarılara yer verilmemiştir.)

Bunada Göz At  Aslı Güler Kimdir?

 

Asla Unutamayacağımız Evlilik

 

PUBG kickoff Kupası’nda temsilcilerimiz, Mert “ABeautifulD” Öztürk, Zeynep “Rita” Sualp’e sahnede evlilik teklifi yapmıştı. Evlilik teklifi sırasında çok güzel görüntüler ortaya çıkarken, tüm PUBG sahnesi bir anda kalplerle doldu. Bir anda neye uğradığını şaşıran Rita ise kendisine gelir gelmez “Evet” cevabını verdi.
Bu güzel anlar PEL resmi kanalından da paylaşıldı.

 

Rita’nın Aktif olarak Kullandığı Sosyal Medya Hesapları

Rita’nın Twitter hesabında +2800 takipçisi, Instagram hesabında +6000 takipçi, Youtube kanalında +9bin abonesi, Discord sunucusun da +500 üyesi bulunmaktadır. Son olarak aktif olarak yayın yaptığı Twitch platformunda, 700.000 binden fazla izlenme ve 46 binden fazla takipçisi bulunuyor.


Yorumlar

  • OktayBey

    Guzel haber

  • Yusuf

    güzel araştırma

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL