Vampir severmisiniz ? Bunu oynayın: Wampire: The Masquerade

wampire the masquerade oyun incelemesi

Vampir temasını sevenlerin aklından bir an bile çıkmayan yapımlardan birisidir Vampire: The Masquerade. Hele bir de FRP olarak deneyim edilmiş ise , artık bu temadan kopmak diye bir şey yoktur.

İlk oyunu ile büyük bir etki yaratmayı başaran serinin , bir süredir ikinci oyunu hakkında konuşuluyordu. En önemlisi de çok beklenen oyun içi deneyim videosu nihayet E3 fuarında gözler önüne serildi. Video esnasında ilk dikkatimi çeken atmosfer oldu . Malumunuz , vampir temasi ile birlikte gelen bir karanlık vardır ama bu karanlık zifiri değil , daha da ziyade kasvetlidir . Oyun açılır açılmaz tam da Masquerade dünyasına yakışan bir atmosfer ile karşılaşmaktan çok memnun kaldım . Hatta yayınlanan videonun tamamında atmosfer konusunda benden tam not almayı başardılar. Tabii oyun FPS kamera açısından oynandığı için biraz farklı gözükse de yine de beklentilerimi karşıladı . Genel hatlarıyla dünya harika şekilde yaratılmış . Arada robot gibi duran NPC’ler olsa da yine de yaşıyor . Görev sistemi biraz klasik gibi gözüktü; bu konuda pek de memnun değilim ama farklı diyalog seçenekleri ve daha da önemlisi yetenekleri kullanarak farklı şekillerde cevap verebiliyor olmak böyle bir oyun için olmazsa olmazlar arasındaydı.
wampire the masquerade

Savaşlar esnasında da NPC’LER bana biraz odun gibi gözüktü ama farklı vampir güçlerimizin oyuna olan etkilerini anlamak açısından harika bir video izledik . Özellikle şişe dönüşüp belirli havalandırma noktalarından geçip gidebilmek harika bir his uyandırmıyor değil . Açıkçası gördüklerimden sonra biraz endişelendim ama yine de vampir ruhunun oyuna harika şekilde işlendiğini düşünüyorum .

Bunada Göz At  PlayStation Store`da "MEGA İNDİRİMLER" Başladı

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir