Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü 2021

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü 2021

Yazar: Emre Valorant

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Son zamanlarda oyuncular oyunda sinir edici bir hata ile karşılaşıyorlar. Oyuncuların karşısına çıkan bu hata oyuna girmelerini engelliyor ve giriş yapamıyorlar. Karşılaşılan bu hatanın çözümü kesin olarak bilinmemektedir fakat alternatif yolları bulunuyor, bu yazımızda sizlere Valorant DX11 Feature Level 10.0 hatası çözümü göstereceğiz.

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü

Bu hatanın kaynağı ekran kartınızdır. Ekran kartınız DX11 sürümünü desteklemiyor veya DX11 sürümüne güncellememiş olabilirsiniz, bu sorunu çözmek ve ekran kartınızın DX11 sürümünü destekleyip, desteklemediğini güncelleyerek görebilirsiniz. Aşağıda sizlere adım adım sorunu nasıl çözeceğinizi anlattık eğer güncelleme başarılı olursa oyunu oynayabilirsiniz.

  • İlk önce buraya tıklayarak Windows DirectX 11 sitesine gidin
  • Karşınıza çıkan sayfada Download butonuna basın ve indirin
  • İndirdikten sonra kurulumunu yapın
  • Kurulum hatasız devam ettiyse güncelleme başarılı olmuştur, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyin
  • Eğer oyuna yine girmiyorsa bu sefer ekran kartınızı güncelleyin, ekran kartı bilgilerinizi Windows Arama yerine “dxdiag” yazarak erişebilirsiniz.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bunada Göz At  Valheim Kasma Sorunu Çözümü

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL