Ünlülü oyunlara bir tanesi daha eklendi

tarafından
5
Ünlülü oyunlara bir tanesi daha eklendi

Bugün başka bir efsaneden bahsedeceğiz. Cyberpunk 2077. The Witcher serisinin yapımcısı CD project çok büyük bir girişime imza attı . Cyberpunk ile şirket oyun dünyasının uzun zamandır beklediği ve beklentiyi karşılayamadığı şeylere tamamen bir ket vurmakta. Peki nedir bu Cyberpunk ?

bu bir oyun

Aslında oyunun 50 dakikalık bir oynanış videosu bir süre önce Gamescon’da yayınlanmıştı . En azından basit birkaç görev , genel dünya atmosferi shooter mekanikleri vs .gibi . Geçtiğimiz günlerde E3 2019’da çıkan son fragmanı ise beklentileri hat safhaya çıkarttı . Mükemmel bir atmosfer çeşitli shooter mekanikleri ve devasa future temalı enfes bir açık dünya sunmakta ( aslında açık dünya grafiklerinde hala birkaç prüz var ama çıkış tarihine kadar bunları elden geçireceklerini düşünüyorum ).

Oyunda bizi neler beklemekte?
cyberpunk 2077

1-Enfes bir RPG ve FPS deneyimi : Evet CD project’ten bir beklenmedik daha . Oyunumuz hem FPS oyunu hemde rol yapma oyunu fakat bunun bize farklı getirileri var . RPG ‘nin bize sunduğu seçeneklerde bildiğiniz üzere kendi karakterimizi yaratma ve olaylar neredeyse tamamen bizim verdiğimiz kararlar üzerine gelişmekte . Fakat bu olay Cyber Punk’da yeni bir boyut bulmakta . Fakat bu asıl karakter olmayacağı anlamına gelmiyor . Oyunumuzda bir as karakter olacak ve amacımız hatta hikaye’de bunun üzerine . Kısaca bahsetmek gerekirse yaşadığımız dünyadaki şehir efsanesi olmaya çalıştığımız bir hikayeye sahip

2Shooter mekanikleri: bu özelliği beni gaza getiren şey diyebilirim . Kısaca bahsetmek gerekirse , duvardan mermi sektirerek düşmanları etkisiz hale getirmekten tutun yaşanan çatışma sırasında yapılara sınırsız hasar vermeye kadar . Tam bir stres atma özelliği

Oyunumuz hakkında bazı teknik bilgiler vermek gerekirse ; oyunumuz şuan Steam’de ve ön siparişe açık durumda fiyatı ise 249 TL. Aslında Cyber Punk gibi bir oyun için beklenen bir fiyat .
Ve Oyunda bizi bir ünlü beklemekte . Keanu Reeves . Evet bir yıldız daha ” Death Stranding”ten sonra oyun dünyasına katılmıştı. Aslında Keanu’un adı hiç geçmediği oyunun ilk oynanış videosu yayınlandığı zamanlar bizi bekleyen ismin Lady Gaga olması bekleniyordu fakat değilmiş . Onun adı ise soundtrack’deki çalışmalarda geçmekte .
Oyunun çıkış tarihi resmi olarak 16 Nisan 2020, normalde 2019’da çıkması beklenen oyun oyun motorundaki sıkıntılar sebebi ile elimize 2020 yılında ulaşmakta . Oyun multiplayer seçeneğine açık durumda ayrıca sadece hikaye modunda bize yaklaşık 100 saatlik bir deneyim yaşatmakta.

Bunada Göz At  Cyperpunk 2077'de Çocuklara Saldırmak Yasak Olacak