Call of Duty: Warzone Geliyor!

 Call of Duty: Warzone Geliyor!
Okunuyor Call of Duty: Warzone Geliyor!

Call of Duty son zamanlarda kendini geliştirmeye devam ediyor. Mobilde yakaladıkları oyuncu kitlesini şimdi de PC’de kazanmak istiyor. Call of Duty Mobile‘dan sonra bilgisayardan oynayanlar için ücretsiz bir şekilde oynanabilecek olan Call of Duty: Warzone‘u yayınlamak için hazırlanıyor.

Mobil platformda Call of Duty’nin yayınlanmasıyla diğer battle royale oyunlar olan PUBG, Fortnite gibi birçok oyuna rakip gelen COD, şimdi de diğer platformlardaki battle royale sektöründe diğer oyunlara rakip olmak istiyor. Oyunda sadece battle royale modu olmayacak bir de hapisten kaçma modu olacak. Bu modda oyuncular, Rus siyasi cezaevi olarak nitelendirilen yerden kaçmaya çalışacak. Ayrıca bu modda birebir savaşların da olacağı, başarılı olanın hapisten kaçmaya bir adım daha yaklaşacağı belirtiliyor. Oyunun kısa bir oynanış videosunu ve oyunda olması beklenen şeyleri aşağıda sizlerle paylaştık.

– Silahlar ile ilgili olan loot sisteminde sadece bu silahlara yer verilecek. Yani silah aksesuarlarını loot etmeyeceğiz.

– Oyunda iki farklı mod bulunacak. Bunlardan birisi klasik Battle Royale dinamikleri içeren Warzone, diğer ise öldükten sonra yeniden doğabileceğiniz Plunder modu olacak.

– Tıpkı Apex Legends oyununda olduğu gibi bir takım lideri olacak ve haritaya atladığınızda nereye düşeceğinizi o belirleyebilecek. tabi bu liderliği dilerseniz diğer oyunculara bırakabileceksiniz.

– Oyundaki HUD ekranında red dots olacak. Tabi eski silahlar için bu durum henüz net değil

– Oyunda ATV, SUV, HELI, CARGO TRUCK ve TAC ROVER gibi araçlar olacak. Ayrıca araç kullanımının Blackout moduna göre daha yumuşak ve kontrollü olacağı belirtilmiş.

call of duty warzone

– Haritadaki lokasyonlara baktığımızda ise Dam, Miltary Base, Quarry, Airport, TV Station, Storage Town, Superstore, Boneyard, Train Station, Hospital, Downtown, Stadium, Lumber, Farmland, Prison (Gulag), Park, Port, Promenade East ve West Hills gibi merkezleri görüyoruz.

Bunada Göz At  Far Cry 5 Satış Rekoru Kırdı!

– Spawn olduğunuzda elinizde bir tabanca olacak. Bu tabanca ile 4-5 atış yaparsanız rakibi düşürebileceksiniz. yeri gelmişken rakip düşürme 50 XP, öldürme ise 500 XP olacak.

– Bir rakibi öldürdüğünüzde üzerindeki eşyalar yere saçılacak. Yani Blackout oyununda olduğu gibi bir paket ya da sandık benzeri bir sistem olmayacak.

– Ping sistemi olacak. Tehlikeli alanları, rakiplerinizi gördüğünüzde takım arkadaşlarınızı bu Ping sistemi ile uyarabileceksiniz.

– Mayın, lazer ve el bombası gibi patlayıcılar oyunda yer alacak

– Oyunda bir ödül sistemi olacağı da açıklandı. Bu sistem hakkında detaylar verilmese de oyunu iyi oynayan ya da MVP olan oyuncuların başına daha büyük ödüller konacak. Bu oyuncuları hakladığınızda oyun içi para kazanabileceğiniz belirtilmiş.

– Takım arkadaşlarınızı kaldırmak 5 saniye sürecek ve bunun için özel bir animasyon göreceğiz.
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın