Türk Yapımı VR Oyunu Buried Alive İncelemesi

buried alive inceleme

Bir Türk yapımı olan ve Red Dot games studios’un ellerinden çıkan sanal gerçeklik gözlüğü ile oynadığımız Buried Alive adlı henüz geliştirilme aşamasında olan bir oyunu oynadım . 2 yıllık bir süreç içerisinde tasarlanan ve yapılandırılan bu oyun kendi çapında olmasına rağmen hataları ve bazı aksaklıklar göz ardı edildiği zaman gelecek vaat eden ve hatta istenilen konuma geldiği zaman ciddi bir VR kullanıcı kitlesine sahip olma potansiyeli taşımakta .

Peki oyundaki amacımız ne ?

Oyunda amacımız dalgalar halinde gelen zombilere karşı etrafımızda ki silahları kullanarak hayatta kalmak ve puan toplamak , tabi oyunun sürükleyici bir bölümü olan puan toplama oyunda neden ilk hedefimiz olmalı ? Nedeni daha ileri seviyelere geçebilmek ve daha uzun süre hayatta kalabilmek için daha iyi ekipman ve silahlar almak zorundayız ki bunun içinde kestiğimiz zombiler’den puanlar toplamalıyız . Oyunun şuan için belirli bir hikayesi yok fakat genel tema hayatta kalma üzerine

Artılar ve Eksiler

+ Genel oyun platformlarından sıkıldığımız günler çok iyi zaman geçirebilir.

Oyun hala geliştirme aşamasında olduğu için bazı küçük oyun içi aksaklıklar meydana gelmekte fakat ilerleyen zamanlarda bunların geliştirileceği kanaatindeyim.

+ Biz yeni bir tat ve doku arayan oyunculara hayatta kalma üzerine yeni bir deneyim sunmakta .

– Vr platfromu ülkemizde pek yaygın bulunmadığı için yapımcılar oyunu direkt olarak global’e sunmayı düşünmekte , fakat istenilen noktaya gelindiğinde türk pazarına’da düşmesi söz konusu.
buried alive vr

Türk yapımcılar tarafınca pek ses çıkmasa’da gaipten güzel işler yapılmakta ve desteklenmekte , oyunu kısa bir süre içinde satış platformlarında görmek ve oynamak üzere .

Bunada Göz At  Sonbahar İndirimlerinde Bunları Almazsan Pişman Olursun

2 Yorum

  1. Pingback: Gamex 2. Gün Nasıldı? - Bu Bir Oyun

  2. Pingback: Kağıt'tan Canavarlar - Bu Bir Oyun

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir