The Witcher Dizi İncelemesi

The Witcher Dizi İncelemesi

Yazar: Emre İnceleme Sinema Video

Selam arkadaşlar, uzun zamandır yoktum biliyorum bu yüzden geri dönüş olarak bu günkü yazımda son günlerde çok konuşulan bir konuya kendi yorumumu ve genel bakış yapmak istedim.
Bu yazıda farklı açılardan inceleyeceğimiz konu; The Witcher dizisi.

Öncelikle kendi bildiğim kadarını aktarmak gerekirse ben Witcher serisinin şuanki kadar popüler olmadan çok önce gerek kitaplarını ve oyunlarını soluksuz bir şekilde oynadım ve okudum, Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter’dan sonra farklı bir fantastik dünyayı görmek gerçekten çok iyi gelmişti benim için fakat pek değindiğim bir konu değildi, şimdi asıl incelemeye geçmeden önce baş karakterlerimize dizi üzerinden genel bir bakış yapalım.

Karakter Analizi

Rivyalı Geralt (Witcher)
the witcher

Henry Cavill, Geralt karakterini gerçekten beklentinin dışında canlandırmış, oyunlarda ve kitaplarda tanıdığımız somurtkan, duygusuz ve para için her şeyi yapmaya hazır bir Witcher. Fakat dizide bu bahsettiğim özellikler ilerleyen bölümlerde yavaş yavaş çöküşe geçmiş ve Geralt “neysem oyum” özelliklerini bırakıp vicdan geliştirmiş, tabi bu bir eksi değildi benim için bir karakterin değişimlerini görmek güzeldi ama bildiğimiz bir witcher yoktu karşımızda. Fakat Henry Cavill’in oyunculuğuna gerçekten hayran kaldım.

Yennefer
yennefer

Ah Yennefer ah bir iki frikik yakalayabilmek için oyunda bakabildiğim her kamera açısıyla bakmaya çalışmıştım sana, ama dizideki Yennefer ise… Olmamış be abi, Yennefer’ın olayı büyü veya cadılıktan çok güzelliği ile erkeklere karşı üstünlük kurabilmekti, fakat Yennefer’ı oynayan ablamız gerçekte ne kadar güzel olursa olsun bana güzelliğini geçirmedi. Yennefer hakkında tek olumlu görüşüm karakterin oluşum aşaması idi, eski buruk halinden şimdiki özgüvenli, heykelini yapsalar beton yetmez seviyesine geçişi oldu.

Ciri
ciri

Freya ablamız biçilmiş kaftan dozunda değildi ama onun haricinde genç bir oyuncu bu kadar yansıtabilir miydi rölü… Sanmıyorum. Elinden gelenin fazlasını yaparak karakteri yansıtabilmiş, bana “geçirebildi”.

Bunada Göz At  Samsung Galaxy A8 2018 Uzun Kullanım Testi

Karakter analizleri benim kendi yorumlarım siz kendi düşüncenizi yorumlarda belirtirseniz, güzel bir konuyu tartışabiliriz.
Şimdi, benim ve genel izleyici kitlesinin de katıldığı durumlara;

Aksiyon

İlk bölümlerde bir anda yükselip, kasıp kavuran aksiyon sahneleri diğer bölümlerde nedense azalmakta, devamlılık esastır.

Zaman Kavramı

Şimdi dizinin ilk bölümleri birbirinden farklı zamanlarda geçmekte. Daha detaylı anlamak gerekirse, ana karakterlerin başlangıç, karakter tanıtım yerlerinin olduğu bölümler birbirinden farklı zamanlara sahip, şimdi kitapları okuyan kişilerin bu duruma aşina olması normal çok fazla kafa karışıklığı yaratmıyor, fakat abicim şimdi popüler kültür nesli diye bir şey var, diziyi izleyen herkes kitaplardan, oyunlardan koşup gelen kişiler değil, çoğu kişi reklamlardan veya arkadaşlarından duyup aralarında küçük gözükmemek için izleyen kişiler, ve işin kötü tarafı izlenme kitlesinin büyük çoğunluğunu bu arkadaşlar oluşturuyor, adam bir iki bölüm izleyip kafası karıştı diye bırakıyor güzelim diziyi, yapın ama belirtin bunu size yazık o kadar emek var alın teri var.

Son olarak sevgili dostlar, okuyucular ; dizi beklentinin üstünde izlenir devamı beklenir ama siz sevgili sağdan soldan duyup diziyi izlemeye gelen arkadaşlara sesleniyorum, lütfen bu diziyi de La Casa De Papel gibi izlemeyiniz, geçmişini öğreniniz, neyin ne olduğunu biliniz, bu bir dizi, ne kadar yüksek bütçeli olursa olsun bir Yüzüklerin Efendisi değil kitabını okumadan da izlenebilecek bir şey değil, en kötüsü elinizdeki harika teknolojiye sahip telefonlardan dizi, kitap veya oyun ilgi alanınız hangisi ise ona bakıp bilgi edininiz, yoksa siz çok sevgili bilgisiz Witcher izleyicileri sayesinde güzel bir diziye’de veda etmeyelim.
Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtirseniz hem çok sevinir hemde güzel bir sohbet kurmuş oluruz, Sevgilerle.

Bunada Göz At  Kafalarına Göre İnceleme

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL