Teknoloji İnsanların İşine Göz Koydu!

Teknolojinin gelişmesi insanların daha az iş yapma olanağını sağlıyor. Mesela, robot süpürge sayesinde kitap okurken, uyurken, film izlerken robot süpürge yerleri tertemiz yapıyor. Bunun gibi bir çok örnek var insanı tembelliğe de alıştırır.

Teknolojinin ilerlemesi insan emeğinin azalmasına ve artık insanların işsiz kalmasına yol açacak denirdi. Başladı desek yalan olmaz.  Çin de trafik polislerin yerini trafik robotları almaya başladı . Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin´in Handan şehrinde trafik denetimi kentin belirli bölgesinde robotlara emanet edildi . Çin ‘in Hebei bölgesinde bulunan kentte göreve başladılar.  Ulusal Gözetim Merkezi ile entegrasyonu bulunan robot polislerin kendi navigasyon özelliği ile polisler yerine devriye atmaya başladı. Robot polislerin  yeni özeliği ile de yüz tanıma özelliği ile trafik ihlali yapan  insanların kimliklerini tespit edebilecek ve ceza kesebilecek.

Çin robot polis uygulamasını kullanmaya  2016 yılında başladı. İlerleyen zamanda ilerleyen dönemde polislerin yerini  robot polislerin alacağı kesin gözüyle bakılıyor. Ülkenin oluşacak olan istihdam kaybına nasıl bir yol bulacağı soru işareti.

Bunada Göz At  5G Teknolojisini Bulan Kim Biliyor Musunuz?

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir