Teknoloji gelişti , Konsollar küçüldü

tarafından
20
Teknoloji gelişti , Konsollar küçüldü

Firewatch’un dağıtım işini de üstlenen Panic oyun şirketi, enteresan bir işe kalkışıyor . Game Boy’un ilk versiyonuyla amaçladığı şeyi yapmayı planlayan Playdate , Panic’in minik el konsolundan başkası değil.


7.5 X 7.5 cm boyutlarında olan konsol, yön tuşlarına ve sadece iki tane tuşa ev sahipliği yapıyor . Aletin hemen sol yanında ise çok ilginç bir ek var : Döndürülebilir bir kol . Konsolun yapımcıları bu kolun kullanımını tamamıyla oyun yapımcılarına bırakacaklarını ifade ediyor.
Örneğin Katamari Damacy’nin yapımcısı
Keita Takahashi’nin Playdate için hazırlamakta olduğu Crankin’s Time Travel Adventure adlı oyunda , bu kolu çevirerek zamanı ileri yada geri alabileceğiz.


Cihazda bu tuşların yanında USB-C girişi , kulaklık çıkışı ,Wi-Fi, Bluetooth ve şarj edilebilir bir pil de bulunacağı açıklanıyor . Ekran ise aynı ilk GAME BOY’daki gibi siyah beyaz olacak.
Peki oyunlar nasıl işleyecek ? Panic burada da değişik bir kararla karşımıza çıkıyor ve oyunları sezon sezon yayınlayacağını ifade ediyor . Aleti satın aldığınızda ilk sezonki oyunlarıda almış oluyorsunuz ve 12 adet farklı oyun, birer hafta arayla size sunuluyor . Bu oyunların birçoğunun bilinen bağımsız yapımcılardan geleceği de ifade edilmekte .
Eğer ilk sezon tutarsa diğer sezonlar için de plan yapan yapacaklarını belirten yapımcılar , konsolu 149$’dan satmayı planlıyor .
PLAYDATE’in çıkış tarihi 2020 olarak ön görülüyor .

Bunada Göz At  Power Rangers Battle for the Grid Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!