Steelseries Arctis 3 2019 Edition İncelemesi

Steelseries Arctis 3 2019 Edition İncelemesi

Yazar: Emre İnceleme Rehber

Uzun süredir kullandığım Steelseries Arctis 3 kulaklığımın bozulması sonucu yeni versiyonu olan Steelseries Arctis 3 2019 ile değiştirdim gelin bakalım eskisi ile arasında ne farklar varmış.

Eski Steelseries Arctis 3

Öncelikle benim eskisinde en sevmediğim bir özellik vardı ve bu sadece bana olmuyordu kulaklığın yazılımıyla alakalı bir sorundu. Bilenler bilir kulaklığı aldığınızda sitesinden aktif edersiniz ve yazılımını yani driverını indirirsiniz ama Arctis 3‘de bir sorun vardı yazılımı bozuktu kulaklığa karşı yani kulaklığın 7.1 özelliğini aktif ettikten sonra bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun kasar hiçbir oyun oynayamazsınız ve ben bunu çok yaşadım bir süre sonra artık yazılımı açmadan kullanıyordum. Arctis serisinin en alt kulaklığı olmasının yanı sıra en kötüsü de diyebiliriz. Birde mikrofon sıkıntısı vardı CS:GO oynayan biriyseniz çok kötü oluyordu çünkü resmen ses gitmiyordu karşınızdaki anlaması için bağırmanız gerekiyor. Bunlar dışında şekil olarak, konfor olarak gayet rahat kulaklıktı zaten kulaklığın şekli benim gayet hoşuma gitmişti ondan dolayıda bunu seçtim.

arctis 3 2019

Yeni Steelseries Arctis 3 2019

Eskisinin mikrofonu bozulmasıyla yeni modeli ile değiştirdim ve eskisinden eser yok resmen. Kutusu değişmiş eskisinin kutu boyutu gereksiz çok büyüktü ama bu sefer çok küçültülmüş neredeyse kulaklığının yandan boyutu ile aynı olmuş ve kutulama güzeldi. Şekil ve konforda değişen bir şey olmamış ama özellik bakımından çok güzel şeyler gelmiş. Mesela artık yazılımı yok bu sayede oyunlarda kasmadan rahatça oynayabileceğiz. Windows 10 kullananlar ses sisteminden ayarlayabilirler çünkü 2019 versiyonunda Windows ses sistemi ile birlikte çalıştırmışlar ama Windows 7’de sıkıntı var orada ayarlayamıyorsunuz tek kötü yanı bu ve en önemli şey mikrofon. Oda düzeltilmiş hiçbir ayar yapmadan çok güzel bir şekilde ses iletiyor ve CS:GO’da  da ses iyi gidiyor karşı tarafa.

Bunada Göz At  2020- Adobe Photoshop Kısayolları

arctis 3 yeni

En önemli 2 düzeltmeyi yeni versiyonda yapmışlar ve bunu gayet mutlu etti. Ses kalitesi zaten mükemmel çok iyi ses kasabiliyorsunuz, şarkılar çok canlı oluyor.

İşte Steelseries Arctis 3 2019 versiyonu böyle eski versiyonu arasında değişmiş bazı şeyler değişmiş ama önemli şeyler değişmiş. 300-400 TL fiyat bandından alınabilecek çok güzel bir kulaklık. Bu arada CS:GO oynuyorsanız ve pinginiz yüksekse CS:GO Ping Düşürme yazımıza bir göz atın işinize yarayacaktır.


Yorumlar

  • KEREM

    Kulaklık güzel bende de var ama tiz sesj kötü biraz da değil kötü direk

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL