Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman? 2021

Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman? 2021

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Her sene Steam’in birkaç saatliğine çökmesine neden olan indirimlerde sıra yaz indirimlerinde ve Steam yaz indirimleri ne zaman öğreneceğiz.

Oyunseverlerin dört gözle beklediği yaz indirimlerinin başlangıç tarihi henüz kesin bir duyuru ile duyurulmadı ve  önceden de kimse ile paylaşılmıyor fakat birçok kaynak (SteamDB gibi) iddialarının sağlam bir kaynaktan aldığını söyleyerek önceden indirim tarihlerinin duyurusunu yapıyorlar ve genellikle de bu tarihler doğru çıkıyor. Steam’in bütün indirim tarihleri genellikle aynı tarihlerde başlar ve aynı tarihlerde biter bu sene de geçen seneye bakacak olursak Steam yaz indirimleri 25 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. SteamDB proje sorumlusu olan Pavel Djundik, Twitter üzerinden bu indirim tarihlerini onayladı.

Steam‘in artık düzenli olarak gerçekleştirdiği yaz indirimleri yaklaşık 3 hafta sonra başlayacak ve iki hafta boyunca devam edecek. Steam‘deki hemen hemen her oyunun indirime gireceği ve çeşitli etkinliklerin hazırlanacağı Steam Yaz İndirimleri‘ni kaçırmamanızı öneririm. Yüzde doksana varan indirimler ve aşırı karlı bundle’lar ile sudan ucuz oyunlara hazır olun!

Steam Nedir?

Steam , Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır. Pek çok oyun, eklenti paketi, yazılım, video ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara doğrudan çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ayrıca Steam, kullanım açısından performans sağlayan sistem tepsisi/sistem çekmecesi (system tray) ve görev çubuğundaki pozisyonu ile benzerlerinden ayrılır.

Mayıs 2016’dan itibaren 125 milyon aktif kullanıcıya sahiptir ve Ocak 2019’dan itibaren 30 binden fazla oyun barındırmaktadır. 2017 yılında günlük ortalama 33 milyon, aylık ise 67 milyon aktif oyuncu sayısı görmüştür.

Bunada Göz At  Surgeon Simulator 2, NHS Çalışanları İçin Ücretsiz Oldu!

Steam, oyun barındırma hizmeti dışında da çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetlerden birçoğu Steam hesabında 5 Amerikan Doları’ndan daha az harcama yapılmışsa kullanılamaz olur.

İstemci; Windows, Linux ve Mac OS üzerinde yüklenebilir ve bu işletim sistemini destekleyen içeriklerin kurulmasına izin verir. 21 Ağustos 2018 itibarıyla; Steam Play Beta, sadece Windows için geliştirilmiş oyunların da Linux üzerinde çalıştırılmasını mümkün kılmıştır. Bu, Wine yazılımının Valve tarafından fonlanmış ve değiştirilmiş sürümü olan Proton ile gerçekleştirilmektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL