Steam Kış İndirimleri Ne Zaman? 2020

Steam Kış İndirimleri Ne Zaman? 2020

Yazar: Emre Rehber

Dünyanın en popüler dijital oyun platformu olan Steam, yeni indirimlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Steam, yılda minimum 4 kere (ilkbahar, yaz, sonbahar, kış) büyük indirimleri oluyor ve bu indirimlerde neredeyse bütün oyunlar ciddi bir şekilde indirime giriyor. Herkes oyun almadan önce indirimleri bekler özellikle büyük oyunları almayı düşünenler varsa indirim gelmeden almaz. Çoğu oyuncular CSGO ne zaman indirime girecek, PUBG ne zaman indirime girecek, FM ne zaman indirime girecek diye sorup aratıyorlar. Oyun kurucuları istemediği sürece hiçbir oyun indirime girmez fakat genelde indirim zamanları bu yapımcılarda oyunu indirime götürür. Bu yazımızda sizlere oyunseverlerin heyecanla beklediği Steam Kış İndirimleri ne zaman ondan bahsedeceğiz.

Steam Kış İndirimleri Ne Zaman?

Dünyanın her yerinden oyuncular Steam’in indirim yapmasını bekler, Steam’in her büyük indiriminde platform yaklaşık 1 saat yoğunluktan dolayı çöküntü yaşar ve bu artık rutin haline gelmiş durumda, herkes alıştı. 2020 yılında Steam Kış İndirimleri 22 Aralık 2020’de başlayacak, 5 Ocak 2021 tarihinde bitecek. 2 Hafta sürecek bu indirim zamanında hangi oyunların indirime gireceği henüz belli değil.

steam indirimleri ne zaman

Steam 2020 İndirimleri Ne Zaman?

2020’nin geri kalan günlerinde henüz yılı bitirmediğimiz için Steam’den indirimler gelmeye devam edecek. 2020’nin son 2 ayında da 2 indirimle karşılaşabiliriz. Aşağıda 2020 yılının indirimlerini görebilirsiniz.

  • Steam Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi 2020: 23 – 27 Ocak
  • Steam İlkbahar İndirimi 2020: Bu yıl yapılmadı :/
  • Steam Bahar Temizliği 2020: 21 Mayıs – 29 Mayıs
  • Steam Yaz İndirimi 2020: 25 Haziran – 9 Temmuz
  • Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2020: 28 Ekim – 1 Kasım
  • Steam Sonbahar İndirimi 2020: 27 Kasım – 3 Aralık
  • Steam Kış İndirimi 2020: 22 Aralık – 5 Ocak 2020

Steam

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır. Pek çok oyun, eklenti paketi, yazılım, video ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara doğrudan çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ayrıca Steam, kullanım açısından performans sağlayan sistem tepsisi/sistem çekmecesi ve görev çubuğundaki pozisyonu ile benzerlerinden ayrılır.

Bunada Göz At  En İyi Oyun Nickleri 2020

Mayıs 2016’dan itibaren 125 milyon aktif kullanıcıya sahiptir ve Ocak 2019’dan itibaren 30 binden fazla oyun barındırmaktadır. 2017 yılında günlük ortalama 33 milyon, aylık ise 67 milyon aktif oyuncu sayısı görmüştür.

Steam, oyun barındırma hizmeti dışında da çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetlerden birçoğu Steam hesabında 5 Amerikan Doları’ndan daha az harcama yapılmışsa kullanılamaz olur.

İstemci; Windows, Linux ve Mac OS üzerinde yüklenebilir ve bu işletim sistemini destekleyen içeriklerin kurulmasına izin verir. 21 Ağustos 2018 itibarıyla; Steam Play Beta, sadece Windows için geliştirilmiş oyunların da Linux üzerinde çalıştırılmasını mümkün kılmıştır. Bu, Wine yazılımının Valve tarafından fonlanmış ve değiştirilmiş sürümü olan Proton ile gerçekleştirilmektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL