Square – Enix’in Kurtarıcısı

tarafından
19
Square – Enix’in Kurtarıcısı

Konumuz geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen E3’te Square-Enix’in yayınladığı benim ve abartısız benim gibi milyonlarca oyuncunun yıllardır en çok beklediği oyun Final Fantasy VII Remake. Eski FF7 sevenleri tavlamakla yetinecek sıradan bir yeniden yapım olmayacak bu ,Square-Enix’in en önemli yapımcılarının bir araya geldiği dev bir proje bu abimiz . Dediğim gibi geçtiğimiz haftalarda E3 gerçekleşti sunumlar yapıldı ve Square-Enix abimiz yayına Final Fantasy VII abimizi’de alarak geceye damgasını vurdu . Güzel bir sunum oldu aslında ki sunumdan önce yayınladığı küçük bir video ile ateşi körüklemişti zaten .

Video’dan başlayalım ;

Render’lı bir ara sahnede Aerith’i görüyoruz herşeyden önce , harika modellenmiş , ilk saniyeden eski oyuncularının gönlüne taht kurmayı başardı bence bu fragman . Render’li ara sahneleri popülerleştiren oyundu FF7 , her ne kadar artık render’li ara sahnelerle oynanış arasındaki fark günümüzde minimuma inmişsede bu tip sahnelerin nostalji dolu olması ve geri dönmesi güzel .

Birazda savaş mekaniklerini görüyoruz . İstediğimiz zaman karakter değiştirebilmek çoğu aksiyon/RYO’nun altına girmediği büyük bir iş. FF7 Remake’te her karakteri yönetebiliyor oluşumuz mükemmel bir oynanış çeşitliliği sağlayacaktır ki orijinal FF7’de oynanış açısından karakterler arası farklar çok azdı , burda oynanışının komple değişecek olması şahane .

Son olarak oyun 3 Mart 2020 ‘de bizlerle fakat ilk bölümünün bu yıl bitmeden çıkacağına dair söylentilerde mevcut.

Bunada Göz At  Shadow of the Tomb Raider’dan İlk Fragman Geldi!