Söylenti: Playstation 5 Konsolunun Çıkış Tarihi Doğru Değil

Söylenti: Playstation 5 Konsolunun Çıkış Tarihi Doğru Değil

Yazar: Emre Konsol

Kazara bir sızıntı sonrası Playstation 5 konsolunun bu Ekim ayında çıkacağını iddia etti fakat Sony bunu reddederek çıkış tarihinin yanlış olduğunu doğruladı.

Playstation 5 ile ilgili ayrıntılar zor olsa da meraklı hayranlar hala bulabilecekleri sızıntılardan bilgi avlıyorlar. Genel olarak Sony, en son konsolu hakkında hiçbir söylenti hakkında yorum yapma eğiliminde değil. Bununla birlikte, PS5 çıkış tarihi sızdırıldığı iddia edildiğinde, geliştiriciler bu sözde sızıntıyı dindirmek için adım atmak zorunda kaldılar.

Playstation 5 Çıkış Tarihi İle İlgili Spekülasyonlar

Sony Interactive Entertainment için yakın zamanda yapılan bir iş ilanı Playstation 5’in Ekim ayında çıkacağını belirtti. Hayranlar spekülasyon yapmaya başladığında, Famitsu daha fazla bilgi için uzandı. Sony, çıkış tarihinin yanlış olduğunu söyledi. Japon video oyun dergisi daha sonra bu bilgilerin neden ve nasıl ortaya çıktığını söyledi.

Sony yaptığı açıklamada iş listesinin arkasındaki firma olan Recruit Career‘in yanlışlıkla bu bilgileri içerdiğini iddia etti. Şu anda Playstation 5 geliştiricisi, yeni nesil konsolun 2020 tatil sezonunda çıkacağına dair sözlerine sadık kalıyor. İşe Alım Kariyer web sitesinde yapılan bir güncellemede Sony’nin açıklamasını doğruladı. İşe alım şirketi daha sonradan “yanlış bilgi onaylamadan” serbest bırakıldığı için özür diledi. Yayınlandığı tarihte İşe Alım Kariyer sitesindeki yanlış iş listesini sildi.

playstation 5 dualshock

Sony’nin bu sızıntı hakkında resmi olarak konuşması, yayınlanma tarihinin yanlış olması inanılmaz derecede muhtemel. Ayrıca, Famitsu’nun güvenilir bir yayın olarak itibarı Sony’nin ifadesine daha fazla güvenirlik katmaktadır. Sonuçta, Sony spekülasyonları kabul etmiyor. Aslında, şirketin diğer durumlarda sessizliği, hayranların PS5 söylentilerinin doğru olduğuna inanmalarını sağladı. Ayrıca, mühendisler hala konsolda son düzenlemeleri yapıyorlarsa Ekim çıkış tarihi pratik olmayacaktır. Cari yıl sonu çıkış tarihi de tüketicinin bakış açısından daha anlamlı. Sony büyük olasılıkla konsolun ilk haftalarında güçlü satışlar elde etmek için tatil müşterileri arıyor.

Bunada Göz At  Sony, PS5 Oyunlarını Yakında Açıklayacak!

Bazı hayranlar Sony’nin reddedilmesinden hayal kırıklığına uğramış olsa da yeni bilgiler için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklar. İçeriden öğrenilen bilgiler PS5 için büyük bir açıklamanın geldiğini iddia ediyor. Microsoft‘un aylık Xbox etkinlikleri giderek daha fazla ayrıntıyı açıklarken Sony’nin en yeni Playstation için de hype oluşturması gerekiyor. İnşallah yükselen yükselen konsol savaşları bekleyen oyuncular için yeni nesil yüksek kaliteli video oyunlarına yol açacaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL