Sony, E3 2019 Fuarına Katılmayacak!

 Sony, E3 2019 Fuarına Katılmayacak!
Okunuyor Sony, E3 2019 Fuarına Katılmayacak!

Son zamanlarda ortalıkta Sony‘nin dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan E3’e bu sene katılım yapmayacağı iddiası dolaşıyordu ve öyle de oldu. Sony bu sene E3 2019‘a katılmayacak. 24 Senedir gerçekleşen her E3 fuarına katılım gerçekleştiren Sony bu sefer katılmayacak.
e3 2019

Sony E3 2019’a Neden Katılmıyor?

Her sene fuara katılan ve yeni çıkacak oyunları tanıtan Sony, bu sene aldığı şok kararla çoğu kişiyi şaşırttı. Sony’nin neden fuara katılmadığı soruldu ve “Dünya çok değişti ama E3, değişen dünyaya ayak uyduramıyor.” diye cevap alındı. Sony cephesinde bu karar bunlara ne gibi yarar veya zarar getirecek bilmiyoruz ama bir daha ki E3 etkinliklerine artık katılıp katılmayacakları kesin değil katılma ihtimalleri düşük gözüküyor. E3 Fuarında her konferansı sunan Shawn Layden, fuarın olduğu tarihlere olumlu bakmadığını belirtti.

Sony’den konuyla alakalı açıklama:

“Şubat ayında Destination PlayStation isimli bir fuarımız var ve bütün yapımcıları ve üçüncü parti partnerleri, gelecek yılki programdan haberdar etmek için davet ediyoruz. Burada tüm yılın satış ve pazarlama planlamasını yapıyoruz. Haziran ayı, Christmas dönemini de göz önüne alırsak bunları tartışmak için çok ama çok geç. Gelelim işin haber kısmına. İnternetin geldiği durum ve 7/24 oyun haberlerinin akmaya devam ettiğini düşünürseniz, E3’ün etkisini kaybettiği çok açık. Bu bir daha E3’e katılmayacağız demek değil ama Haziran 2019 bizim için yeni şeyler söylemenin vakti değildi.”

sony

Sony’nin bu sene E3 fuarına katılmayacağı kesin diğer büyük video oyun etkinliklerine herhangi bir açıklama gelmediğine göre katılacaklar gibi gözüküyor ama bir sonra ki senelerde Sony’yi bir daha E3 fuarında görür müyüz belli değil.

Daha fazla Bedava Steam Kodları ve Oyun Haberleri için kategorilere göz atabilirsiniz

Bunada Göz At  Asus’tan TEKFEST Ankara’ya Destek!
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın