Rise of Empires: Ottoman Fragmanı Yayınlandı!

 Rise of Empires: Ottoman Fragmanı Yayınlandı!
Okunuyor Rise of Empires: Ottoman Fragmanı Yayınlandı!

Netflix‘in Türkler tarafından merakla beklenen Osmanlı ile alakalı belgeselden ilk fragman sonunda yayınlandı. Başrollerinde Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi isimlerin yer alacağı Rise of Empires: Ottoman belgeselinin fragmanı, afişi ve çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu. Gelin ilk önce fragmanı izleyelim.

Fragmanda dil olarak global bir dil olan İngilizce’yi duyuyoruz. “Neden İngilizce, biz Türküz, Türkçe yapsaydılar keşke” falan diyebilirsiniz fakat İngilizce olması dizinin global olarak izlenilmesini arttıracak ve tarihimizi diğer yabancı kişilere anlatmış olacak. Zaten Türkçe bir anlatım olacak ve Türkçe anlatımı da Halit Ergenç yapacak. Bu mini dizi 6 bölümden oluşacak ve dönemin padişahlarından Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alacak.  Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocakta Netflix platformunda çıkışını yapacak.

rise of empires ottoman

Globali hedefleyen mini dizi bakalım diğer Türk Netflix dizileri olan Hakan: Muhafız ve Atiye‘den daha başarılı olabilecek mi.

Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme dönemini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet olarak bilinen II. Mehmet’in destansı hikayesinin anlatılacağı dizide, Sultan II. Mehmet’in 13 yaşında tahta çıkmasının ardından masalsı yükselişi, Konstantinopolis’i devirmesi ve 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli hükümdarlarından biri haline gelmesi konu ediliyor.

Bunada Göz At  Sıfır Bir Film İncelemesi
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın