PUBG Silah Tepmesi Nasıl Azaltılır?

PUBG Silah Tepmesi Nasıl Azaltılır?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·19:23 Ekim 20, 2021

PUBG oynamayı seviyorsanız, muhtemelen başınızdaki en büyük dertlerden birisi silah tepmeleri. Bildiğiniz gibi oyundaki her silahın karakteristik bir özelliği var. Bunlar, silahın aldığı mermi sayısı, hasar gücü, menzili, kullandığı mermi türü ve tepme özellikleri gibi sıralanabilir. Genelde PUBG’de az tepen silahlar uzak menzillerde etkisiz kalırlar. Yüksek güce sahip 7.62 ve 5.56 mm’lik silah kullanan silahlar yakın dövüş için ideal olsalar da çok teptikleri için kullanımları zordur. Silahlar ne kadar az teperse, mermi saçılımı da o kadar azalır. Dolayısıyla güçlü silahların tepmesini engellemek demek, oyunda her zaman rakibinizin bir adım önünde olmak demektir. Bu yazımızda PUBG silah tepmesi nasıl azaltılır konusunu detaylı bir şekilde ele alacağız.

PUBG, temelde bir telefon oyunu olsa da emülatör uygulamaları sayesinde bilgisayarlarla da oynanabilmekte. Ama oyunun temelleri PC veya mobil cihazlarda değişmiyor. O yüzden PUBG silah tepmesini azaltması için yapacaklarınız, her iki tip cihaz için de faydalı olacaktır.

PUBG Silah Tepmesini Azaltacak Taktikler

PUBG silah tepmesi azaltacak taktikleri, bu başlık altında sırasıyla maddeler halinde sıraladık.

Kamera ve Hassasiyet Ayarları

Bir önceki yazımızda PUBG kamera ve hassasiyet ayarları hakkında geniş bir rehberlik yazısı kaleme almıştık. Bu ayarlar, aynı zamanda silah tepmesini azaltmak için de kullanılır. Kamera ayarları, paraşütle atladığınız andan itibaren, birinci veya üçüncü şahıs görünümünde kamera geçiş hızını ayarlar. Buna ek olarak, dürbünsüz, dürbünlü veya holo yüzünden yaptığınız atışlardaki hassasiyeti azaltır.

Atış Pozisyonu Alın

PUBG’de sekmeyi azaltmak için, dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de atış pozisyonunuz. Koşarken, ayakta veya dürbünsüz atış yapmak, silahınızın sekmesine dolayısıyla düşmanınızı vurmanıza sebep olur.

Peki bu durumda ne yapmak gerekir? Eğer rakibiniz size yakın bir mesafede yer alıyorsa, yapacağınız en isabetli atışlar için mümkün olduğunda en düşük dürbün hangisiyse onu kullanın. Örneğin holo, lazer veya 2x. Bunun dışında aldığınız pozisyon da mutlak bir öneme sahiptir. Eğer varsa imkânınız hareket etmeyin. Mümkünse çömelmeniz veya yatmanız, size daha yüksek bir isabet oranı getirecek ve silahınızın tepmesini azaltacaktır.

Hangi Silahı Kullandığınızı Bilin

Her silahın farklı bir karakteristiği olduğunu unutmayın. Uzun menzilli silahlarla yakın temas çatışmalara girmeyin. Öte yandan yakın menzilli silahlar tepmese de uzak mesafedeki adamları vurmanıza engel olur. Vursanız dahi muhtemelen rakibiniz düşmeyecektir, çünkü hasar oldukça azalacaktır. Bu yüzden elinizdeki silahın ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını bilmeniz önemlidir.

Silah Eklentilerini Doğru Kullanın

Oyundaki silah eklentilerinin hiçbiri süs olsun diye orada değiller. Her eklentinin bir özelliği vardır. Örneğin uzatılmış şarjör fazladan mermi alabilmenizi, susturucu uzaktan fark edilmemenizi ve tutamaçlar yatay ve dikey saçılımı azaltır. O yüzden hangi eklentinin ne işe yaradığını bilmeniz, hangi silaha takmanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. PUBG silah eklentileri ve özellikleri şu şekildedir:

Eklenti  Etki Tanımı
P18C,P1911,P92 Ateşleme sesini ve mermi yankısını azaltır.

-5.00% Sapma

Uzatılmış Şarjör – Şarjör kapasitesini arttırır
Hızlı Çekim Şarjör -% 30.00 Yeniden Yükleme Süresi
Uzatılmış ve Hızlı Çekim Şarjör -% 30.00 Yeniden
Yükleme Süresi – Şarjör kapasitesini artırır
Lazer Dürbün % 20.00 Daha Hızlı ADS
Holografik Dürbün % 20.00 Daha Hızlı ADS

Yorum yaz