PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre PUBG

PUBG Mobile ‘a 0.17 güncellemesiyle yeni bir özellik geldi ve bu özellik sayesinde çatışma sırasında birisine sıktığınız zaman normalde kırmızıyken sarı renk olarak çıkar. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile sarı hasar efekti nasıl yapılır öğreteceğiz, aslında çok basit olan bu işlemi bilmeyenler olabilir bu yüzden nasıl yapıldığını aşağıda sizlere anlattık. Adımları uygulayarak yapabilirsiniz. Gelin bakalım sarı hasar efekti nasıl yapılır.

PUBG Mobile Sarı Hasar Efekti Nasıl Yapılır?

Oyuna gelen güncelleme ile sarı hasar efekti yapmak mümkün ama aslında bu bir efekt değil, güncelleme ile beraber oyuna renkleri ayırt etmekte zorluk çeken renk körü insanlar için renk körü modu geldi. Bizde bu renk körü modunu aktif ederek hasar efektini sarı yapacağız.

  • Oyunun ayarlar kısmına giriyoruz.
  • Grafikler kısmını seçiyoruz.
  • Biraz aşağıya kaydırdıktan sonra karşımıza Renk Körü Modu geliyor.
  • Burada çıkan 4 seçenekten en sağdaki Tritanopi seçeneğini seçiyoruz ve artık hasar efektimiz sarı oldu.

sarı hasar efekti

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Fruko Kodu Nereye Yazılır? Bedava UC

Yorumlar

  • Hamza

    Çok arıyordum bu makale iyi oldu

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL