PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcıyor?

pubg mobile ne kadar internet harcıyor

PUBG Mobile oynuyor musunuz? PUBG’nin PC sürümüne alternatif olarak yine Bluehole tarafından geliştirilen bu macera oyununu Android ve iOS cihazlarınızda oynayabilirsiniz. Tek başınıza yada takım halinde girebildiğiniz oyunda hayatta kalarak oyunu son tamamlayan olmaya çalışın! Peki bu arada PUBG Mobile’nin ne kadar internet harcadığını düşündünüz mü? Ülkemizde internet paketleri sınırlı olduğundan herkes bu zevkli oyunun internet paketini aşıp faturasını kabartmasını istemiyor. Peki PUBG Mobile ne kadar internet harcıyor? Gelin test ederek öğrenelim…

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcıyor?
pubg mobile

Forum kullanıcıları tek bir PUBG oyununun 15-50 MB arasında veri harcadığını belirtyor. Ortalama 20 dakikalık bir oyunun kullandığı internet miktarı bu şekilde. Bu oran oyunun optimizasyonuna, şebeke hattına ve kullanılan platforma göre değişiklik gösterebilir.

Oyundaki sesli sohbet veri kullanım miktarını arttırıyor. Telsiz kullanımı olmayan bir oyunda oldukça sınırlı veri kullanılır. Ancak telsiz kullandığınız sürece internet 2 katı harcanmaya başlayacaktır.

Oyunun ne kadar veri harcadığını net olarak tespit etmek amacıyla telefon ayarlarınızda mobil veri ayarlarını görüntüleyebilirsiniz. En son kullanım oranına bakın ve not edin. Ardından bir el oyun oynayın ve internet kullanımı ne kadar artmış görün. Bu en doğru sonucu verecektir.

PUBG Mobile İnternet Kullanımı Nasıl Düşürülür?

Öncelikle oyunu optimize etmelisiniz. Grafik ayarları sonuna kadar açılmış bir oyun haliyle fazla internet harcayacaktır. Aşağıdaki ayarları kısarak internet paketinizden tasaruf edebilirsiniz.

Anti Aliasing
Post Processing
Efektler
V-Sync

Bu ayarlardan sonra telsiz kullanımını da sınırlayabilirsiniz. Özellikle tek başınıza oynadığınız oyunlarda telsizi kapatarak internet kullanımını 2 kata kadar düşürebilirsiniz. Bu sayede PUBG keyfiniz daha uzun süre devam edecektir.

Mobil veriyi 4,5G’den 3G’ye almak da veri tasarrufu sağlar. 4,5 tercihi ciddi veri akışı sağladığı için oyunun tükettiği internet miktarını da arttırır. 3G modunda da kesintisiz ve akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz, üstelik veri kullanımınız da azalacaktır. Bu nedenle telefon ayarlarınızda tercih edilen ağ türünü 3G yapmayı unutmayın.

Bunada Göz At  Dev CS:GO Güncellemesi

Eğer çok sınırlı bir internet paketiniz varsa ama PUBG mobile oynamaktan da geri duramıyorsanız veri kullanımını sınırlayarak paketinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Örneğin günlük 4-5 maç oynayacak kadar bir veri sınırı ayarlarsanız o sınıra geldiğinde mobil veri kapanacak ve internet kullanımı duracaktır. Bu günlük 150 MB veri kullanımını anlamına geliyor.

PUBG Mobile Boyutu Ne Kadar?


PUBG Mobile’nin en merak edilen yönü ise boyutu. Bu oyun online olarak oynandığı ve çok gelişmiş görüntü özelliklerine sahip olduğu için yüksek hafıza kapasitesi istiyor. İndirmesi de uzun sürebiliyor ve çok data harcıyor. Aşağıda oyunun tüm platformdaki indirme boyutunu görebilirsiniz.
Microsoft Windows: 19 GB
Xbox One: 14.5 GB
Playstation 4: 25 GB
Android: 1.6 GB
iOS: 2.2 GB

Sizlerle birlikte pubg mobile ne kadar internet harcıyor, veri kullanımı nasıl sınırlanır ve kapladığı alan ne kadardır bu konulara değindik.

Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir