PUBG Mobile 16. Sezon Ne Zaman Gelecek?

PUBG Mobile 16. Sezon Ne Zaman Gelecek?

Yazar: Emre PUBG

PUBG Mobile‘a 5 Eylül’de gelen güncelleme ile PUBG Mobile 15. sezon geldi şimdi sıra 16. sezonda. Tüm oyuncular şimdiden 16. sezon ne zaman gelecek diye soruyorlar. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile 16. sezon ne zaman gelecek bundan bahsedeceğiz. PUBG Başlatma Seçenekleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile 15. Sezonda Neler Oldu?

PUBG Mobile 16. Sezon Ne Zaman ?

PUBG Mobile 16. sezon ne zaman gelecek henüz belli değil fakat hem diğer sezonlara hemde 15. sezona baktığımız zaman 16. sezonun 17 Kasım‘da başlanacağı belirtiliyor.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bunada Göz At  PUBG Mobile 16. Sezon Ne Zaman Bitecek?

Yorumlar

  • Enes

    Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL