PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası

Yazar: Emre PUBG

Battle Royale oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bu aralar çoğu kişi oyunda sinir bozucu bir hata ile karşılaşıyor ve maçlara giremiyorlar. Oyuncuların karşılarına çıkan bu hatanın nedeni de henüz bilinmiyor fakat tahmin edilebilir bir hata. Bu yazımızda sizlere PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası çözümünü göstereceğiz, aşağıda sizler için anlattık.

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası Çözümü

Son zamanlarda çoğu PUBG oyuncusu bu hata ile karşılaşıyor ve çözümünü bilmiyor. Bildiğiniz üzere PUBG, Steam üzerinden oynanan bir oyun ve haliyle PUBG oyunu sunucuları Steam aracılığı ile çalışıyor. Tabi PUBG dışında birçok oyun da sunucu bilgilerini Steam sunucuları aracılığı ile kullanıma sunuyor. Dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası Steam sunucularının yoğunluğundan kaynaklanıyor. Yani Steam üzerinden oynadığınız her oyun aslında sunucuya bağlanmadan önce Steam sunucularına bilgi göndererek oyunu Steam üzerinden doğruluyor.

Fakat oyuncular oyunlara yoğunlaştığı zaman Steam sunucuları bu doğrulamaya cevap veremiyor. Sonuçta bu doğrulamayı yapamayan PUBG bazı oyunculara dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası veriyor. Dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası çözümü için sadece birkaç dakika bekleyip oyunu tekrar açmanız, yani dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası için sunucuların yoğunluğunun azalmasını beklemekten başka çözüm bulunmuyor.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Metro Royale Davet Nasıl Alınır?

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL