PUBG Başlatma Seçenekleri

PUBG Başlatma Seçenekleri

Yazar: Emre PUBG

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Çoğu oyunda olduğu gibi PUBG’de de başlatma seçenekleri bulunuyor, CSGO başlatma seçenekleri yaptığınız zaman oyunda oldukça etkili oluyordu ve FPS’iniz artıyordu. Bu yazımızda da sizlere PUBG başlatma seçenekleri göstereceğiz ve FPS’inizi arttıracağız.

PUBG Başlatma Seçenekleri – FPS Arttırma

Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz kodu yazarak oyuna girişte başlatma seçenekleri yapabilirsiniz. Kodları yazacağınız yeri bilmiyorsanız; Steam Kütüphanesi’ne gelin PUBG’ye sağ tıklayın ve Özellikler diyin. Çıkan ekranda Başlatma Seçenekleri yazan yere tıklayın ve aşağıda vermiş olduğumuz kodları yazın.

-malloc=system

PUBG’yi Windows ile optimize bir şekilde açar.

-sm4

Oyunda ki gereksiz gölgelendirmeleri, yansımaları kaldırır.

-refresh 75

Monitörünüzün yenileme hızına göre sonra yazan sayıyı değiştirebilirsiniz. Genelde çoğu kişi de 60 Hz vardır eğer 60 ise değiştirmenize gerek yok otomatik olarak o en yüksek Hz değerine getirecektir fakat 75 ve üzeri ise ona göre değiştirin.

-maxMem=(4000)

Oyuna harcayacağınız Ram miktarını buraya yazabilirsiniz. 8 GB Ram kullanan birinin oyuna 4 GB Ram ayırması kafidir fakat diyorsanız ben daha fazla vermek istiyorum, FPS biraz daha artsın o zaman oyuna 6 GB Ram ayırabilirsiniz. Ram sınırını geçmeyin sorun çıkarabilirsiniz. 6 GB Ram vermek için “4000” yazan yeri “6000” olarak değiştirmelisiniz.

-high

Bilgisayar bütün odağını sadece PUBG’ye ayırır bu da neredeyse bütün kodların görevini tek başına yapıyor.

-USEALLAVAILABLECORES

Bu kod işlemcinizde bulunan bütün çekirdekleri kullanmanızı sağlar.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG İndirmeden Nasıl Oynanır?

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL