Poptropica Nedir ve Nasıl Oynanır?

Poptropica Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Poptropica, İngiliz adası, İnigilizce kursunun daha yoğun bir versiyonudur ve sadece çocuklara değil, gençlere de yoğun bir İngilizce öğretmenin eğlenceli yolunu gösterir. Oyun içerisinde sizleri heyecan verici hikayeler, bitmeyen maceralar, eğlenceli görevler dahil ELT metodolojisini Ada Macera Oyunu ile birleştirmekte. Kelime dağarcığı ve dil bilgisi ders programı, dış sınav konuları gibi öğretici kodlarla geliştirilmiş ve özellikle Cambridge genç öğretici programlamasıyla oluşturulmuş bir oyundur.

Poptropica , kesinlikle oyuncuların yolculuk edebileceği, video oyunları gerçekleştirebileceği, kafa kafaya rakiplerin arasında yarışabileceği ve birbirleriyle düzgün bir şekilde bağlanabileceği 15 yaşına kadar 6 yaş grubuna yönelik bir video oyunudur. Oyuncular “ada görevlerini” tamamlamalı ve madalyon almalılar. Bu makalemizde sizler için en çok araştırılan konulardan olan Poptropica nedir ve nasıl oynanır konusunu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Poptropica nedir ve nasıl oynanır?

Poptropica Öğrenme Becerileri
Poptropica İngiliz Adası, öğrencileri bildiklerini ve ileride eğitimini geliştirebilmek için daha sonra ne yapmaları gerektiğini anlamalarında değerlendirme teknikleri geliştirir. Bu sayede öğrencilere öğrendikleri dili araştırma, üretim ve ortak bir çalışma sunmak için kullanma konusunda motive edici bir fırsat sunar.

Kültürel referanslar ve Müfredatlar arası bağlantılar

Daha geniş dünya dersleri, dünyanın diğer bölgelerindeki çocukların yaşamları hakkında bilgi verir ve öğrencilerin diğer kültürler hakkında farkındalık geliştirmelerine yardımcı olur.
Resimli hikayeler öğrencilerin sorumlu vatandaşlar olarak gelişmelerini teşvik eden değerleri öğrenmelerine yardımcı olur.  Diğer okul konularına bağlantılar her birimin içine entegre edilmiştir ve öğrencilere içerik konularını İngilizce yoluyla öğrenme fırsatı verir.
Öğretmen Kaynakları, öğretmenlerin kursu bireysel sınıfların ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uyarlayabilmeleri için herkesin öğrenme sürecine dahil olduğundan emin olmak için testler, ekstra pratik materyalleri ve uzatma çalışma sayfalarını içerir.

Bunada Göz At  Oyunlardaki En İyi Araçlar

Bedava Poptropica Hesapları ile Edineceğiniz Faydalar

Bedava Poptropica hesapları ile dikkati kolayca dağılan çocuklar eğlenerek öğrenirler ve ek ücret ödemelerine gerek kalmadan İngilizce dil bilgilerini genişlettikleri gibi kalıcı şeyler de öğrenebilirler. Bu sayede sadece dersleriyle alakalı değil ileriye yönelik eğlenceli öğrenme metotları geliştirebilirler.

Poptropica Nasıl Oynanır

2007’de ilk kez piyasaya çıktığında, Poptropica’nın Erken Poptropica Adası adında sadece bir adası vardı. 2017 itibariyle, keşfedilecek 58 ada var, hepsi farklı bir temaya sahip: örneklere oyuncunun film üretmeye yardımcı olduğu Back Lot Island ve hedeflerinin altı süper kötü adamı yenmek olan Super Power Island dahildir. Her adanın kendi görevi vardır, bir oyuncu için bir ada madalyonu ve oyun içi Poptropica Mağazasında harcayabileceği 150 kredi. 6 Temmuz 2011’den itibaren Poptropica, oyuncuların yeni bir hesap oluşturmadan adaları tekrar oynatmasına izin verirken, oyuncunun kazandığı tüm Madalyonları takip etti.

Reklamlar

Mevcut ada görevlerine ek olarak, reklam verenler bazen belirli bir yaş grubuna veya cinsiyete sahip oyuncuları hedef alan sitede görünen geçici mini oyunlar için sözleşme yapar. Düzenli reklam verenler arasında Disney , Kellogg’un Froot Loops , Lego oyuncakları, çeşitli animasyon filmleri ve DVD sürümleri yer alır. Reklam mini oyunları normalde yalnızca iki haftalık bir dönemde görünür. Oyuncu bir reklam mini oyununu tamamlarsa, genellikle reklamı yapılan medyayla ilgili geçici bir ödül alır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL