Playstation Studios, Playstation 5 İle Lansman Yapacak

Playstation Studios, Playstation 5 İle Lansman Yapacak

Yazar: Emre Konsol

Sony, tüm birinci taraf başlıklarını birleştirecek ve Playstation 5 ile birlikte piyasaya sürülecek yeni bir marka olan Playstation Studios markasını oluşturduğunu açıkladı.

GameIndustry.biz tarafından bildirildiği gibi bu yeni marka sadece Sony tarafından geliştirilen ve yönetilen oyunlarda kullanılacak. Playstation Studios için The Last of Us, God of War, Uncharted, Ratchet & Clank, Horizon: Zero Dawn ve LittleBigPlanet oyunlarını içeren yeni bir açılış videosu da ortaya çıktı.

Playstation 4 oyunları da Playstation Studios markasına sahip olacak ancak The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima gibi oyunlar lansmana hazır olmayacağı için bu özelliği taşımayacaklar.

Bu markalaşma Sony’nin kıdemli başkan yardımcısı ve Sony Interactive Entertainment‘in küresel pazarlama müdürü olarak diğer platformlarda piyasaya sürülecek herhangi bir oyunun da markayı taşıyacağını söyledi.

Lempel, “Son birkaç yıldır hatta son on yılda stüdyolarımızdan çıkan oyunların gücü her zamankinden daha güçlü” dedi. “Tüm bu harika oyunları tek bir marka altında nasıl birleştirdiğimizi düşünüyoruz ve bunun amacı tüketiciye bu markayı gördüklerinde sağlam, yenilikçi, derin bir şekilde hazırlandıklarını anlamasını sağlamaktır. Playstation’dan gelen oyunların bekledikleri bir deneyim. Bu yüzden Playstation Studios’u bulduk” dedi.

playstation studios tanıtılacak 2

Yukarıda görülen açılış videosunda da görebileceğiniz gibi yeni varyasyonlar olacak ve bir Marvel Sinematik Evreni filminden önce düşündüklerinize benzer bir şekilde görünse de Lempel “markalaşma için ilham, oyunların kendisinden geldi” dedi.

Naughty Dog, Insomniac, Santa Monica Studio, Media Molecule ve Guerilla Games gibi stüdyolardan oyunların yer aldığı Playstation Studios’a ek olarak marka Sony’nin yönetimi altında işe alım geliştiricileri tarafından yapılan oyunlara da uygulanacak.

Lempel, “Gerçekten yapmak istediğimiz şey tüketiciyi bu dünyaya çekmenin bir yolunu bulmaktı. Oyunlarımızı oynadıklarında meydana gelen bu güzel sağlam parça ve daha sonra zengin dünyalar eski karakterler ve gerçekten büyüleyici hikayelerle bir maceraya taşınıyorsunuz” dedi.

Bunada Göz At  PlayStation Plus Nisan Ayı Oyunları Belli Oldu!

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL