PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

 PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?
Okunuyor PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?
Sony‘nin göz bebeği markası PlayStation, 1994 yılından beri oyuncuların hayatında. Serinin 5. nesil konsolunun tanıtılmasına ise çok fazla bir zaman kalmadı. Bugün, PlayStation 5‘in tahmini çıkış tarihi ve diğer detayları sizlerle buluşturuyoruz.

PlayStation serisiyle yıllardır oyun sektörünü kasıp kavuran Sony, bu alandaki başarısını katlayarak devam ettirmek istiyor. Son olarak PlayStation 4 Pro‘yu piyasaya süren Japon teknoloji devi, bir gelenek haline gelen ‘exclusive’ oyun anlayışını ve PS4’e özel olarak çıkan bu oyunları hız kesmeden geliştirmeye devam ediyor. Peki gelecek nesil hakkında neler biliyoruz, biraz da bunu konuşalım.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 5’in çıkış tarihi konusunda henüz resmi bir açıklama yok ancak PlayStation 4’ün 2013 yılında tanıtıldığını göz önünde bulundurduğumuzda PlayStation 5’in çok da uzak olmadığını anlayabiliriz. 2016 yılında da PlayStation 4 Pro’yu duyuran Sony’nin 2020 yılının ikinci çeyreği itibariyle PlayStation 5’i tanıtacağı düşünülüyor.
ps 5 çıkış tarihi

Geçtiğimiz ay Xbox Project Scarlett‘ı duyuran Microsoft, yeni nesil konsolun ışın izleme teknolojisine sahip olacağını duyurmuştu. 8K çözünürlüğe kadar oyun deneyimi sunabilecek olan Project Scarlett, 120 FPS‘e kadar çıkabilen kare hızlarıyla oldukça akıcı bir oyun deneyimi yaşatacak. Microsoft yeni konsolunun duyurusunu şimdiden yapmış olsa da cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği ve diğer teknik detayları hakkında bir açıklama yapmadı.

Microsoft’un yeni konsolunun bir ön gösterimini yaptığını da göz önüne aldığımızda Sony’den benzer bir hamle gelmesi uzak bir ihtimal değil. Japon teknoloji devi Sony’nin 2020 yılına kadar PlayStation 5 ile ilgili ipuçları vermeye başlayacağı ve 2020 yılının ikinci yarısından itibaren de konsolun piyasada olacağı tahminler arasında.

PlayStation 5 Fiyatı?
ps 5 fiyatı

Birkaç ay önce Sony’e yakınlığıyla tanınan bir analist, PlayStation 5’in fiyatının 400 dolar seviyesinde olacağını ancak konsolun 500 dolar gibi bir fiyatla çıkmasının da sürpriz olmayacağını açıklamıştı. Yurt dışı fiyatı 370 dolar civarında olan PS4 Pro’nun günümüz itibariyle 3000 ile 3700 TL arasında fiyatlandırıldığını düşündüğümüzde PlayStation 5’in fiyatının da 4000-5000 TL aralığında olacağını söyleyebiliriz.

Bunada Göz At  En İyi GTA 5 Grafik Modu: NaturalVision Evolved

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın