Oyuncular İçin Dating App 2 Milyon $ Fon Sağlıyor

Oyuncular İçin Dating App 2 Milyon $ Fon Sağlıyor

Yazar: Emre Teknoloji

Tinder ve Bumble gibi arkadaşlık uygulamaları, diğer kullanıcılarla eşleşmek için sola ve sağa kaydırma gibi özelliklerle popüler hale geldi. Kippo adlı bir uygulama ise oyuncular için tasarlanmış tarihleme ve sosyal uygulama ile çığır açmaya hazırlanıyor. Fikir, Tinder’ı yerden kaldıran aynı yatırım ortaklarından bazıları da olmak üzere çeşitli uygulamalardan 2 milyon dolarlık girişim finansmanı aldı. Bu finansmanı Dating App sağlıyor.

Hizmetteki profiller, bir oyuncunun favori oyunlarının yanı sıra bir kullanıcının Hogwarts Evi, Myers Briggs tipi veya evcil hayvanları için Pokemon benzeri kartlar gibi diğer bilgileri de içerebilir. Uygulama şu anda iOS‘ta mevcut ve bir Android sürümü şu anda geliştiriliyor.

Büyüyen video oyunu pazarına tasarım felsefesinin temel bir parçası olarak işaret eden Kippo, bodrum sakinleri olarak bilinen oyun imajını daha modern bir yaklaşım lehine kırmayı umuyor. Uygulamanın CEO’su David Park, oyun odaklı kamuoyunu o zamandan bu yana büyüyen bir demografik olarak tanımladı. VentureBeat‘e verdiği demeçte, “Tarihsel olarak, oyuncular hakkında çok fazla klişeler ve damgalamalar vardı. Bunun artık doğru olmadığını biliyoruz. Ve bu topluluğun gerçekten ihtiyaç duyduğu bir şey.”

Kippo, oyun kitlesine birincil kullanıcı tabanı olarak bakan tek hizmet değil. Discord platformu da 3 yıl önce kurulduğundan bu yana büyük oranda gelişme sağladı. Kendisini hem program olarak hem de şirket olarak geliştirdiler. Yakın zamanda pandemi dolayısıyla görüntülü konuşma olanağını da sağladı.

En güncel oyun haberlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunada Göz At  PS5 ve Xbox X Series Normalden Pahalı Olabilir

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL