Oyun Oynayarak Para Kazanılır mı?

Oyun Oynayarak Para Kazanılır mı?

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Oyun oynayarak para kazanılır mı? Oyun oynamak yavaş yavaş gerçek bir lüks halini alıyor. Aslına bakarsanız ülkemizin şartlarında sistem kurmak ve oyun oynamak Avrupa ve Amerika ülkelerine göre daha zor. Bunun sebebi de kur farkının uçurumlar yaratması. Ancak buna rağmen refah ülkelerde bile pahalılıktan dert yakınılıyor. Öyle ya da böyle bir şekilde oyun oynayarak gelir elde edebilmeniz mümkün. Her konuda olduğu gibi bu konuda da karşılaşacağınız bazı zorluklar olacaktır. Bu zorlukların başında biraz önce de bahsettiğimiz gibi sistem kurmadaki zorluklar geliyor. Buna ek olarak isim yapmak, herhangi bir oyunda profesyonel olmak ve oyun dünyasında yükselebilmek bir dizi feragat getirir.

Oyun oynayarak para kazanma fikri gerçek olamayacak kadar kulağa hoş geliyor değil mi? İster inanın ister inanmayın, oyun oynayarak milyon dolarlar kazanan kişiler mevcut. Belki sizin hedefleriniz yalnızca ayda birkaç bin lira para kazanmaktır ancak bir kere başladınız mı devam etmeniz mümkün. Peki oyun oynayarak nasıl para kazanılır?

E-Sport takımlarına girme:

Kesin gelir elde etme ve yüksek meblağda para kazanmak isteyenler için şunu söyleyebiliriz ki e-Sport takımlarına girmek eşsiz bir deneyim olacaktır. Herhangi bir e-Sport takımında yer alabilmek sandığınızdan çok daha yoğun bir çalışma gerektirecektir. Alternatif olarak kendi takımınızı kurmanız yapacağınız en iyi şey olacaktır. Oyun oynayarak para kazanılır mı bizzat deneyimlemek isterseniz, kendi takımınızı kurun ve iyi olduğunuz oyundaki turnuvalara girin. İşler şu şekilde yürür: Turnuvaya kayıt yaptırır, ön elemelere girer ve en iyiler arasındaysanız canlı yayınlanan turnuvalara girersiniz. Bu turnuvalarda büyük ödüller 32 bin dolardan 100 bin dolara kadar çıkmakta. Muhtemelen fazlasıyla kolay görünmesi uzak bir ihtimal olmasına sebep oluyor ancak her şey istek, azim ve irade ile alakalı. İradeli olarak çalışan herkesin, emeklerinin karşılığını alacağını söyleyebiliriz.

Bunada Göz At  FIFA 19 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Canlı Yayın Yapma:

Son zamanlarda hemen her platformda canlı yayınlar oluyor. Bu canlı yayınların bazıları sohbet, müzik ve şaka, bazıları da oyun sunuyor. Oyun oynayan kişi bir yandan chat ile sohbet ediyor bir yandan da bağışları kabul ediyor. Hemen her yaştan kişiler bu tip canlı yayınlara girerek yayıncılara 3-5-10-50 TL şeklinde bağışlar yapabiliyor. Türkiye ve dünyanın en popüler canlı yayın platformları:

Oyun Karakterleri Satma:

Oyun oynayarak para kazanmanın en kesin ve en zor yolu, oyun karakteri satmaktan geçer. Hangi oyunu oynuyor olursanız olun, en üst seviyelerdeki yeteneklere ve rütbelere ulaşmak için çok uzun süre oyun oynamış olmanız gerekir. Oyun karakterinizin yetenekleri veya skill denilen oyun için eklentileri ne kadar fazla olursa, karakterler de o kadar değerli olur. Vaktiyle LOL ve Knight gibi oyunlardaki karakterlerin çok yüksek fiyatlara satıldığını duymuşsunuzdur. Günümüzde buna benzer oyun karakterlerinin satışı PUBG ve Fortnite gibi oyunlarda da yapılmakta.

Oyun İçi Para Kazanma:

Online ve rekabete dayalı olan oyunların tümünde oyun içi para kazanma şekilleri mevcut. Zamanla bu paraların ticarete dökülmesinden ötürü çoğu oyunda oyun içi paraların trade yapılmasının önü kesilmiş. Fakat hala bazı oyunlarda bunun yapılıyor olması, oyun oynayarak para kazanmayı mümkün kılıyor. Oyunların içinde kazandığınız paralar, oyun içi mağazalardan çeşitli item ve skillerin satın alınabilmesini sağlar.

Sponsor Bulma:

Oyun dünyasını gençlere yönelik açılan kapılardan biri olarak gören pek çok marka, oyun oynayanlara sponsorluk sunmakta. Örneğin Mouse markası, oyuncu koltuğu markası veya monitör markaları isimlerini bu şekilde duyurmaya çalışır. Oyun oynadığı sırada aldığı kayıtları sosyal medya hesaplarında paylaşan oyuncular sponsorlardan hatırı sayılır miktarda paralar kazanabilir.

Bunada Göz At  Neverwinter Nedir ve Nasıl Oynanır?

Sunuculuk Yapma:

Hiç online turnuvaları izlediniz mi? Her online turnuvada tıpkı televizyonda bir boks maçı veya futbol maçı izliyormuş gibi canlı anlatım yapan spikerler mevcut. Oyunlarda spikerlik yapabilmek için söz konusu oyun hakkında yeterince bilgi sahibi olmanız, uygun bir ses tonu ve aksanınızın olması gerekir. Sunuculuk yapmak isteyen kişilerin turnuva yetkililerine mail atarak sesini duyurabilmesi mümkün.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL