Nasıl Lisanslı E-Sporcu Olunur?

Nasıl Lisanslı E-Sporcu Olunur?

Yazar: Emre e-Spor Rehber

Artık bu dönemde e-spor oldukça ilgi görmeye başladı. Özellikle ülkemizde artık eskisi gibi sadece League of Legends üzerine turnuvalar olmuyor. Neredeyse artık tüm oyunların e-sporu ülkemizde mevcut ve sürekli olarak turnuvaları oluyor. Bugün ki yazımızda size nasıl Lisanslı bir şekilde e-sporcu olabileceğinizi söyleyeceğiz tabii bunları yaptıktan sonra artık takım bulmak size kalıyor. Ne kadar iyi oynarsanız takımların gözüne girersiniz. E-sporcu olmak bir bakıma hoş gözükebilir ama bir bakıma da kötü yanları var bu yüzden neden esporcu olunmamalı yazımıza bir göz atın orayı da okuyun sonra buraya gelin.

Nasıl E-Sporcu Olunur?lisanslı esporcu olmak

Her ne kadar elektronik bir spor olsa da sonuçta bu da “spor” kategorisine giriyor ve bu yüzden bazı evrakları çıkartırken sporcu olarak çıkartacaksınız.

Gerekli Belgeler

  • T.C. Kimlik Numarası
  • Sağlık Raporu
  • Tescil Fişi
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Kimlik fotokopinizin üzerine “Bu kimlik şahsıma aittir.” yazılmalı ve imzalanmalıdır.

Bağlı bulunduğunuz aile hekimliğine giderek “Sporcu Lisansı” almak istediğinizi belirterek, sağlık muayenesi sonrasında ilgili raporu teslim almayı unutmayın!

Evraklarınızı hazırladıktan sonra, bulunduğunuz ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü‘nün Sicil Lisans servislerine müracaat ederek lisans işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bulunduğunuz ilin “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü” web sayfasına girerek Tescil Fişi edinmeniz ve doldurmanız gerekmektedir.

 

Bunada Göz At  Steam Kış İndirimleri Ne Zaman? 2020

Yorumlar

  • Hamza

    esporcu olmak iyi değil hiçkimseye önermiyorum

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL