Minimonos Nedir? Minimonos Oyunları Nelerdir?

Minimonos Nedir? Minimonos Oyunları Nelerdir?

Yazar: Emre Bilgiler Oyun Haberleri

MiniMonos oyununun keyfini uzun uzun sürebilirsiniz. MiniMonos oyunu altı yaş ve üstü çocuklar için sanal bir dünyadır. Oyuncular MiniMonos’ta bir maymun avatarı oluşturur, diğer maymunlarla sosyalleşir ve mini oyunlar oynarlar. Oyun çevrecilik temalarını içeriyor ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oyuncuları arasında “yeşil” etkinlikleri teşvik ediyor. Oyun, özellikle oyunun icat16 edildiği İngiltere , ABD , Avustralya ve Yeni Zelanda’da ve dünyadaki çocuklar arasında popüler bir oyundur. Mucit Melissa Clark-Reynolds, böyle bir oyunun algılanma eksikliğine dayanarak, 2008 yılında çevre temalı bir sanal dünya fikri ortaya koydu. Kızını kaplumbağalarla yüzerken, bir gün kızının muhtemelen kendi çocuklarına “Eskiden kaplumbağa vardı” diyebileceğini fark etti. Bu Clark-Reynolds’u eğlencenin önde geldiği, ancak onlara gezegene bakmanın değerlerini öğreten çocuklar için çevrimiçi bir yer yaratmaya teşvik etti. Clark-Reynolds, MiniMonos’u yaratmak için interaktif medya yapımcısı Deborah Todd ve oyun tasarımcısı Noah Falstein ile çalıştı. Bu makalemizde sizler için Minimonos nedir? Minimonos oyunları nelerdir? Gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık. Peki minimonos nedir? Minimonos oyunları nelerdir?

Bir beta aşamasından sonra, site resmi olarak 1 Nisan 2011’de açıldı. Haziran 2012’ye kadar, site 1 milyona yakın oyuncuyu cezbetmiş ve 1 milyon ₤’dan fazla sermaye artırmıştı. MiniMonos, 26 Ekim 2011’de gerçek hayatta bir oyun kartı sistemi başlattı. Bu sistem, Altın Üyelik kartlarını Birleşik Krallıkta ki Sainsbury’nin mağazalarına yerleştirdi . Bu kartlar, onları elde eden ve kullanan kullanıcıya, kazanma yeteneğini verdi: maymunlarına 1 ay veya 6 aylık premium üyelik ve 6 aylık seçenek, kartta indirimli fiyatla geldi. Kartlar, üyelikle birlikte, kullanıcıya oyunda kullanabilecekleri özel xPowers verir. Altın Üyelik kartları Yeni Zelanda ve Avustralya’da piyasaya sürüldü. MiniMonos’un kurucusu Melissa Clark Reynolds maalesef MiniMonos’un 29 Nisan 2013’te kapatıldığını açıkladı. Site 12 Mayıs 2013’te kapatıldı.

MiniMonos Oyunları

Oyuna başlarken oyuncular kendileri için maymun avatarlar yaratmakla başlarlar. Oyuncular MiniMonus’un eğlenceli dünyasında oyunlar oynarlar. MiniMonos, her biri çöp geri dönüşüm, bir lagün temizleme veya taze çilek yetiştirme gibi çevreye yardımcı olmakla ilgili çok çeşitli mini oyunlara sahiptir. İşte o oyunlar:

Bunada Göz At  Oyunlardaki En İyi Araçlar

Maymun Uçuşu: MiniMonos’ta ortaya çıkan ilk mini oyun “Monkey Flight” idi. Maymun Uçuşunun amacı, rüzgar bulutlarını uçmaya devam etmek için bir enerji kaynağı olarak toplamaktır. Kara bulutlardan, dumandan kaçının ve kazanmak için temiz beyaz bulutları toplayın. Yere çarparsanız ve trambolinlerden biriyle kalkamazsanız oyun biter. Toplanan rüzgar bulutları oyuncunun ağaç evinde bir yel değirmeni çalıştırıyor.

RATS: “RATS”, “All That Stuff’ı Geri Dönüştür” anlamına gelir. Bu, çöplerin konveyör bandından düştüğü ve oyuncuların bir maymun mancınık kullanarak uygun geri dönüşüm kutusuna attığı ve yaramaz kuştan kaçındığı basit bir oyundur. Çöpün anında inmesini sağlamak için üstteki metal tüp Robot mini hayvanlar oluşturmak ve MiniMonos’ta birbirleriyle takas yapmak için kullanabileceğiniz geri dönüştürülmüş malzeme alacaksınız.

Maymun Yumruğu: MiniMonos Adası’nda kullanıcıların 10 oyuncuya karşı kafa kafaya oynadıkları yüksek heyecanlı bir oyundur. Oyunun amacı, diğer maymunları dışarı atarken son maymun ayakta kalmaktır. Wu Lee her turda bir poz oluşturur ve amacınız ustası olamayacağınız için pozuyla eşleşmemek. Kalan son maymun olmayı başarırsanız, kol bandı renklerinizdeki aşamalarda ilerleyeceksiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL