Minecraft Saksı Yapımı

Minecraft Saksı Yapımı

Yazar: Emre Minecraft

Minecraft oyunu, birçok öğeyi yapabileceğiniz bir platformdur. Çeşitli malzemeler ile siz de birçok öğe elde edebilir ve bu öğeleri oyun içerisinde kullanabilirsiniz. Minecraft oyuncuları ya da oyuna yeni başlayan kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de Minecraft saksı yapımı konusudur. Sizler için en çok merak edilen konulardan biri olan Minecraft saksı yapımı konusunu detaylı bir şekilde ele aldık.

Minecraft Tuğla Nasıl Yapılır?

Minecraft oyununda, öğeleri elde edebilmek için birtakım malzemeler toplamanız gerekmektedir. Saksı yapmak için ihtiyacınız olan malzeme tuğladır. Tuğla, doğada bulunamayacağından oyun içerisinde tuğla yapmanız gerekmektedir. Peki Minecraft tuğla nasıl yapılır?

Tuğla yapmanız için ihtiyacınız olan malzemeler kildir. Kili, doğada bulabiliriz. Minecraft oyununda kilin bulunduğu yerler genellikle sığ sulardır. Sığ sulara gittiğinizde, büyük ihtimalle bir kil bloğu ile karşılaşırsınız. Kil bloğunu kürek ile kazarsanız, 4 adet kil elde edersiniz. Killer, saksı yapımı için ana malzemelerden biridir. Saksı yapmak için kilden başka malzemeye ihtiyacınız yoktur.

Killerden tuğla yapmak için fırına gitmeniz gerekiyor. Elinizde ki 4 adet kili fırına atıp pişirdiğinizde 4 adet tuğla elde etmiş olursunuz. Bu malzemeleri, saksı yapımında kullanabilirsiniz.

Saksı Yapımı

Saksı yamanız için 3 adet tuğlaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Killeri fırında pişirip tuğla elde ettikten sonra saksı yapımına başlayabilirsiniz. İşte saksı yapımı:

  1. Öncelikle menü kısmından üretim menüsünü açmanız gerekmektedir.
  2. Hemen ardından 3 adet tuğlanın ilkini en üst sol kısımda bulunan kutuya, ikinci tuğlayı orta sırada bulunan orta sütunda ki kutuya, en son tuğlayı ise en üst sağ kısımda bulunan kutuya koymanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra saksınız yapılmış olacaktır.
  3. Tuğlaları yanlış dizdiğiniz taktirde ne yazık ki saksı elde edemezsiniz. Bu nedenle tuğlaların dizimi büyük önem taşımaktadır.
  4. Saksınız hazır olduktan sonra envantere taşımanız gerekmektedir. Yoksa, ne yazık ki saksınızı kullanamazsınız.
Bunada Göz At  Minecraft Havai Fişek Yapımı

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL