Minecraft Modern Ev Yapımı

Minecraft Modern Ev Yapımı

Yazar: Emre Minecraft

Minecraft modern ev yapımı arayışında olanlar için ayrıntılı bir rehberlik yazısı ile karşınızdayız. Bir sonraki harika ve modern bir Minecraft evi üretebilmek aradığınız ilhamların hepsi burada.

Minecraft modern ev yapımı için sıfırdan bir tasarım inşa etmek ve göze hoş gelen bir yapı oluşturmak gerekir. Bunun için biraz fazla zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz ancak emek verdiğiniz işin sonucunca harikalar yaratabilirsiniz. Bunu daha önce hiç yapmamış olanlar çekingen yaklaşabilirler fakat Minecraft modern ev yapımı adım adım olacak şekilde aktaracağız.

Minecraft Modern Ev

Eğer rüstik evler ilginizi çekmiyorsa, arasında seçim yapabileceğiniz ve istediğiniz gibi tasarım yapabileceğiniz çok sayıda Minecraft modern ev seçeneğiniz bulunmakta. İhtiyaç duyduğunuz malzemeleri bulmak hatta en baştan üretmek bazen zor ve hatta can sıkıcı olabilir. Minecraft modern ev için malzemeler arasında taş, döşeme, kil, pencere, ahşap ve cam gibi birçok eşyaya ihtiyacınız olacak. Çok fazla malzeme olduğunu göz önünde bulundurarak, modern bir ev tasarımı yapmanın zaman alacağı ve ihtiyaç duyacağınız eşyaları önceden hazırlamanız gerekir.

Minecraft Modern Ev Nasıl Yapılır?

Minecraft modern ev nasıl yapılır adım adım:

 1. Tasarlayacağımız Minecraft evi büyük olacak. O yüzden çok fazla beyaz beton bloklarına ihtiyacımız olacak.

2. İlk olarak zemin oluşturmamız gerekir. Oluşturacağımız temel için zemine 48×42 şeklinde bir zemin kazın ve beyaz blokları içine yerleştirin.

 1. Adımda duvar inşa ederek devam edin. Fotoğraftaki gibi dış hattan bir blok inşa edin. Daha sonra da demir çubukları kullanarak resimdeki gibi bir kapı yapın.

 1. Resimdeki gibi evin camları için gri camlar yapın.
 2. Kapıları aşağıdaki fotoğrafta yer aldığı gibi yapın ve alt kısımlarındaki boşlukları kapatın. Merdiven yapımı için kuartz taş ve beyaz beton bloklarını kullanın. Merdiven yapmayı bilmiyorsanız Minecraft merdiven nasıl yapılır isimli makalemizden fikir alabilirsiniz.
Bunada Göz At  Minecraft Kitap Yapımı

 

 1. Sıra artık evin ana hatlarını yapmaya geldi. Bunun için ilk olarak evinizin dış çizgisini yapın, doldurun ve kuzeybatı bölgesinde yer alan kısmına bir katman daha yapın.

7. Eğer evinize garaj eklemek isterseniz, fotoğraftaki gibi en sağ duvar dibi kısmına duvar örebilirsiniz

 1. Sıra geldi salon yapımına. Salon etrafında kullanacağınız camlar için gri cam kullanabilirsiniz. Fotoğrafta yer alan kısım, biraz önce inşa ettiğimiz garajın sol kısmı.

 1. Koridor ve evin giriş kısmını fotoğraftaki gibi yapın.

 

 1. Evinizin bahçesinde yer alacak çimleri çim bloklarla yapın ancak katmanı yüksek yapın. Bu sayede eviniz ve çimenler ev ile aynı hizada yer alır. Oturma odası ve mutfak dışındaki odaları görseldeki gibi yapın.

 1. Evinizin üst katına çıkan merdivenleri fotoğraftaki gibi yapın

 

 1. Aşağıdaki fotoğrafta mutfak yapımı yer almakta. Mutfağınıza bir bar yapın ve ikinci bir oda için bloklarla duvar örün.

 

 1. Cam çatıyı yapın ve yüksek platforma küçük bir merdiven yapın. Büyük pencereler yapın.

 1. Modern evinizin avizeleri için parlak taş kullanın.

 1. Duş kabini ve banyoyu aşağıdaki gibi yapın. Aşağıdaki fotoğrafta kullanacağınız malzemeler için alt barda yer alan görsellerden faydalanabilirsiniz.

 1. Minecraft modern eviniz bittiğinde, sonunda bu şekilde görünecek.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL