Mertcan Bahar Kimdir?

Mertcan Bahar Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Mertcan Bahar’ın fenomenliğe ilk adım attığı yılları söylemek gerekirse 2010’lu yılların ortaları diyebiliriz. Bu yıllarda kendi kendine çektiği ve komik bulduğu bir videoyu youtube platformuna yüklemesi ile bir anda Türkiye’de en çok konuşulan isim haline gelmiştir. Kendisinin bu videoyu Youtube üzerine yüklemesinde ki en büyük etmen Mustafa Ak olabilir. Çünkü Mertcan Bahar Mustafa Ak’ın öz kuzenidir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında bu konu üzerinde detaylar paylaşacağız.

[reklam][/reklam]

Mertcan Bahar’ın hızlı bir şekilde Türkiye’de fenomen olmasıyla TRT’de yayınlanan Sosyal Medya programına konuk olarak katılması çok hızlı gerçekleşti. Henüz çok küçük yaşlarda olduğu için bu fırsatları iyi değerlendirme fırsatı bulamayan Mertcan sonraki yıllarda youtube üzerinden kanal oluşturarak içerik üretmeye başladı. Mustafa Ak’ın da perde arkasından verdiği desteklerle kısa sürede fenomenliğini yükseğe taşıdı. İlk zamanlarda herkesin eleştirmek için izlediği Mertcan Bahar sonraki dönemlerde kemik kitleyisini oturttu diyebiliriz. Mertcan Bahar’ın en şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi abone sayısının oldukça yavaş şekilde artmasıdır. Kurduğu Mertcan Bahar kanalının 100.000 aboneye ulaşmasına rağmen kendisine plaket göndermeyen youtube yönetimini eleştirmek için kendisine 100.000 plaketi hazırlamıştır ve bu video ile sosyal medyada daha hızlı abone kazanmaya başlamıştır.

Youtube’da Para Var Show ve En Samimi Talk Show Geçişi
mertcan bahar hayatı

Uzun yıllar Mertcan Bahar’ın sosyal medyaya uğraş vermesine karşın çok net gelirler elde edememesi ve Mustafa Ak’ın yeniden sosyal medyaya dönmesi Mertcan Bahar için farklı ufukların kapılarını araladı. 2018 yılının ilk aylarından itibaren çalışmalarını yavaşlatarak Mustafa Ak’ın ekibine dahil olan Mertcan sonraki dönemlerde Mustafa Ak’ın kurduğu Talk Show’un daimi üyesi oldu. Program içerisinde yıkık şekilde fazla konuşmasa da sevenleri tarafından program sadece Mertcan Bahar için seyrediliyor. Kendisi Mustafa Ak’ın kuzeni olması sebebiyle Yıkıklar İnsanlar Cemiyeti daimi üyelerindendir.

Bunada Göz At  Ezgi Zorba Kimdir?

Mertcan Bahar’ın Özel Hayatı
mertcan bahar sevgilisi

Mertcan Bahar tipik bir Türk ailesinin ferdidir. Mertcan Bahar’ın babası kasap dükkanı işletmekte, annesi ise ev hanımı. Mertcan Bahar genellikel son dönemde videolarını da kimseden gizlemeden kız arkadaşı ile beraber çekiyor. Dönemsel olarak bazen ablasıyla da videolar çeksede video içeriklerinde çoğu zaman kız arkadaşı bulunuyor. Onun bu samimi halleri ve yaşantısının hiçbir kısmını gizlemiyor oluşu takipçileri tarafından oldukça seviliyor.

Mertcan Bahar’dan Mertcan Bahav’a Geçiş
mertcan bahar

Mercan kurduğu kanalın yüksek seviyede abonelere ulaşmasına karşılık 2018 yılının ortalarında kendine yeni bir kanal kurarak Mertcan Bahav adına geçiş yapmıştır. Bunun sebebi henüz bilinmiyor olsa da gelecekte yapacağı büyük projelerin bu kanalın kapanma ihtimaline karşıdır. Eski kanalına gelen telifler dolayısıyla kapanma tehlikesi durumu olabilir. Mertcan’da bu riski göze alamayarak yeni kanala geçmiş olabilir. Böylelikle eski kanalın içerisinde bulunan videolar sonsuza dek ortadan kaybolmayacak aynı zamanda yeni kanalda sıfır telif ile yoluna devam edebilecek.

Mertcan Bahar ve Oyunculuk
mertcan bahar kimdir

Tüm bunlara ek olarak Mertcan Bahar, son dönemin popüler ismi Oğuzhan Uğur ve kuzeni Mustafa Ak ile bir sinema filminde rol almıştır. Fakat bu film gişede düşüşe uğradığı için çok fazla bilinmemektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL