Lol Urf En Güçlü Herolar

Lol Urf En Güçlü Herolar

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·04:29 Şubat 27, 2022

Günümüzün en heyecan veren oyunu olan LOL efsanesi çoğu oyun sever tarafından tercih edilen bir oyun. Bu savaş oyununda çok sayıda Hero bulunmakta peki sıralama adına Lol Urf en güçlü herolar hangileri birlikte incelemeye ne dersiniz?

Sıralama ile gidecek olursak Lol Urf en güçlü herolarına örnekler vererek şöyle sıralayabiliriz;

 • Ahri: Oyun içerisinde skilllerin en hızlı olarak dolduğu bilinir. Bundan sebep Ahri skilleri Rylai karakteri ile oyunu rakip oyuncuya karşı bıktırıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.
 • Jax: Oyun boyunca rakibinizin üzerine atlama şansı verir sürekli size karşı yapılan atacktan sıyrılarak kurtulmanıza yardımcı olacak bir imkan olur.
 • Vladimir: Zhonya’nın kum saati ile sinir bozan bir oyun çıkarmanız mümkündür.
 • Hecarim: Hecakopter Q skili ile efsane bir oyun deneyimi yaşatmakta ancak Q skiline bir kağıt sıkıştırarak daha iyi sonuçlar elde edilebilir.
 • Fiora: Q ve W skilleri ile kaçınılmazlık ve asla yakalayamayacakları bir durum yaratmakta her zaman önerilen bir oyun olmakta.

Lol Urf Oynaması Keyifli Herolar

LOL oyununu oynarken keyif almak çok büyük bir önem taşır bu sebeple tercihen en çok seçilmekte olan herolar sıralaması yapmak mümkündür. Her heronun kullanım alanı başka olduğundan hepsinde farklı heyecanlar yaşamanız mümkündür. Güçlendirdiğiniz herolar ile siz keyif alırken karşı takıma eziyet olabilirsiniz. Pişmanlık saçacağınız bir oyun deneyimi yaşamak için Lol Urf oynaması keyifli heroları şöyle sıralamamız mümkündür;

 • Zed: Karakter olarak çoğu mobil oyuncuda devre attırmaya yeterli bir karakterdir. Keyfine doyamayacağınız bir oyun çıkarmak için en çok tercih edilen heroların başında listelenmekte.
 • Ahri: Oyun içerisinde sürekli olarak aktif olabileceğiniz bir hero türü her yerden atack yapabilme olanağı tanımaktadır. Farklı bir keyif yaşamak adına Ahri hero muhteşem bir deneyim olacaktır.
 • Wukong: Çoklu karakter oyunu sağladığı için rakibin aklını karıştırmak mümkün karşı taraf hangisi gerçek hangisi değil diye düşünürken siz oyunun keyfini sürün.
 • Le Blanc: Bu hero ise W yeteneği ile efsane bir oyun çıkartır. Rakip üzerinde bir karmaşa yaratmak için çok tercih edilmektedir. Kullandığınıza pişman olmayacağınız bir hero türü.
 • Teemo: Oyunda Mantar oğlanı olarak bilinir ancak keyfi anlatılamaz yaşanır türdendir. Çok farklı bir oyun deneyimi adına tercih etmeniz gereken bir herodur.
 • Syndra: Oyuncuya artı özellikler katan bir hero türüdür. Patlayan küreler ile rakibinizi havaya uçurabilirsiniz.
 • Shaco: Rakibinizin gözünde görünmez olmak ne derece keyifli bir durum bu hero ile anlayacaksınız. Kutular ile rakip oyuncu üzerinde can sıkıcı bir ortam yaratacaksınız.

LOL Urf Oyununda Kullanılması Gereken Eşyalar ve Rünler

LOL oyununda bulunan her heronun kendine özel bir yeteneği bulunmakta fakat bu yeteneklerin desteklenmesi gereken eşyalar ve rün’ler mevcut. Bu özellikleri desteklemezseniz özelliklerin çok etkisi olmayacaktır. İtem olarak eşsiz bir hero yaratırsanız oynadığınız oyun büyük bir keyfe dönüşür. Lol Urf oyununda kullanılması gereken eşya ve rünler’e örnek olarak şöyle bir dizilim yapılabilir;

 • Kara Hasat: Büyük minyonlar ve büyük canavarlar öldürüldüğünde ruh özlerini toplar ve 20 saniye içerisinde karşı rakip üzerine şampiyonlar ve yapılara ilave olarak hasar verir. Fazlasıyla güçlü bir durum elde edebilirsiniz.
 • Büyücü Herolar: Rabadon, Morellomonikon, Büyücü ayakkabısı, Buz Ateşi eldiven gibi itemler oyun içerisinde büyük başarılar elde etmenizde yardımcı olacak eşyalar ve rünler grubunda yer alır.
 • Suikastçiler: Suikast heroları defans herolarına karşı oynayabilmek adına genel olarak defans kırıcı eşyalar ile donatılırlar bu suikastçi heroları defans heroalra karşı güçlü atak yapabilmelerinde önem taşır. Eğer suikast hero oynuyorsanız kesinlikle defans kırıcı eşyaları tercih etmelisiniz.
 • Tank Herolar: Ruh gömleği, ayakkabılar, Sterak’ın güveni, Warmong gibi eşyalar ile eşsiz güce ulaşabilirler bu da oyunda keyifle ve rahatça oynama pozisyonu yaratır. Yıkılmaz isminden de anlaşılacağı üzere tank bir hero ile savaşırsınız.

Yorum yaz