LOL Tam Ekran (Full Ekran) Yapma Sorunu

LOL Tam Ekran (Full Ekran) Yapma Sorunu

Yazar: Emre League Of Legends

LOL Tam Ekran (Full Ekran) Yapma Sorunu tüm LOL oynayanların sıklıkla karşılaştığı bir sorun olarak gündemde olan bir problemdir. Öncelikle League of Legends oyunu Riot Games firmasının üretmiş olduğu MOBA türünde oynanan strateji içeren oyundur. Ağır bir strateji gerektiren bu oyun tüm oyun severler tarafından tam ekran oynandığında müthiş bir haz vermektedir. Şöyle ki tam ekran modunda hem yapılan hamle daha net görünür hem de efektler daha göze hitap ettiği için oynayan kişi keyif alır.

Her koşulda LOL Tam Ekran (Full Ekran) Yapma Sorunu ile karşılaşılmasa da birçok bilgisayar da problem doğabiliyor. Böyle bir sorun yaşandığında ise oyuncular daha oyuna başlamadan bir heves kırgınlığı yaşıyorlar. Haklı yere moral düşüren bu durumdan kurtulmak için kalıcı çözümler sunuldu fakat biz bilmeyen kullanıcılar için detaylı bir şekilde tam ekran sorunundan kurtulmanın yollarını sizlere anlatacağız.

LOL Oyununda Tam Ekran Yapmanın Yolları

LOL oyununa yeni başlamak isteyen oyuncuların bazen yaşadığı sorunlardan bir tanesi de tam ekran oynayamamaları olmaktadır. LOL nasıl tam ekran yapılır merak edilen konulardandır. Birçok LOL oyuncusu da oyun içerisine girmeden yani oyunu açmadan tam ekran problemini çözmeye çalışır. Böyle bir durumda yapılabilecek en büyük yanlış ise budur. Oyun dışındayken LOL kurulumuna müdahale etmek mümkün değildir. LOL oyununda tam ekran yapmanın yollarını kısaca şöyle maddeleyebiliriz;

 • Öncelikli olarak LOL oyununu açarak oyuna giriş yapmalısınız.
 • LOL’e giriş yaparak oyun ekranını gördükten sonra ESC tuşuna basarak karşımıza çıkacak ekranı bekliyoruz.
 • Gelen ekran üzerinden görüntü seçeneğine tıklayarak görüntü ayarlarını açıyoruz.
 • Açılan pencere üzerinde sağ üst alanda bulunan Pencere Modu yazan seçeneği Tam Ekran Modu olarak değiştiriyoruz
 • Son olarak ise sağ alt kısımda yer alan Tamam seçeneğine tıklayarak oyuna dönüş yapıyoruz.
Bunada Göz At  LOL 10.24 Yama Notları

Uygulamış olduğumuz bu adımlar sonrasında oyunumuz bilgisayar ekranında tam ekran moduna geçmiş olacaktır. Ve siz oyun severlere tam ekran modunda LOL keyfini sürmek kalıyor.

Oldu ki gerçekleştirmiş olduğunuz işlem sonrasında sizi tatmin edecek sonuç alamadıysanız. Farklı bir yöntem daha bulunmaktadır. O farklı yöntemi ise şöyle uygulayabilirsiniz;

 • Yine öncelikli olarak League of Legends oyununda bir oyun başlatarak oyuna giriyoruz.
 • Yeni bir oyun başlatarak oyuna giriş yaptıktan sonra oyun penceresi açık bir şekilde klavye üzerinde ALT+ENTER tuşlarına basarak oyunu tam ekran moduna alabilirsiniz.

LOL Oyununu İçin İstenen Sistem Gereksinimleri

League of Legends ülkemiz ve dünya çapında geniş oyuncu kitlesine sahip bir online oyundur. Riot Games firması tarafından geliştirilmiş olan bu oyunu Mac ve Windows işletim sistemlerine uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır.2009 Ekim ayında piyasaya sürülen ve yayınlandığı gün itibariyle gün içerisinde milyonları aşan aktif oyuncu sayısı ile günümüzün en ünlü MOBA oyunu haline bürünmüştür.

Tüm oyun severlerin merakla ilk olarak araştırdıkları konulardan biri olan LOL oyununu için istenen sistem gereksinimleridir. LOL oyununu akıcı bir şekilde oynayabilmek için gereken minimum düzeydeki sistem gereksinimleri şunlardır;

 • İşletim sistemi: Minimum olarak Windows 7, 8 ya da 10.
 • CPU: 3 GHz işlemci gereksinimi SSE2 ya da üstü olmalıdır.
 • HDD: Oyun hafızası için gereken 12- 15 GB kullanılabilir boş alan olmalıdır.
 • Ekran Kartı: 2.0GB oyunlar için uyumlu ekran kartı
 • DirectX: 9C ya da üzeri sürüm gerektirmektedir.

Bilgisayarınız minimum olarak bu özellikleri sağlıyorsa hiç düşünmeden LOL efsanesine katılabilir ve 2009 yılından günümüze uzanan bu serüvende yerinizi alabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL