LOL Main Ne Demek? LOL Main Anlamı

LOL Main Ne Demek? LOL Main Anlamı

Yazar: Emre League Of Legends

Riot Games‘in en popüler oyunlarından olan League of Legends gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Her oyunda olduğu gibi League of Legends’ta da bazı yabancı terimler kullanılıyor. Kullanılan bu terimler alışkanlık olduğu için yabancı söylenir fakat çoğu oyuncu söylenilen terimleri anlamıyor. Genellikle bu olayı oyuna yeni başlayanlar yaşıyor, bu yüzden takım arkadaşının veya rakip takımın ne dediğini bilmiyor. Bu terimlerden biri de “Main”, League of Legends’ta oldukça fazla kullanılan bir terimdir. Bu yazımızda sizlere LOL main ne demek onu söyleyeceğiz.

LOL Main Ne Demek? LOL Main Anlamı

League of Legends oynarken bu terim karşınıza çokça çıkabilir, sadece League of Legends değil birçok oyunda main terimi kullanılır. Main kelimesini İngilizce’den Türkçe’ye çevirdiğimiz zaman “Ana” olarak karşımıza çıkar. Mainin anlamıda anadır fakat anlam değişir. Gelin örnek vererek daha detaylı öğrenelim.

  • “Abi benim main solo yaa”
  • “Mainim Rengar diğer karakterlerle oynayamıyorum”
  • “Main şampiyonumu aldın ben oynayamam diğerleriyle”

Bu örnekler daha uzar gider fakat mainin buradaki anlamı oyuncunun genelde en iyi oynadığı şampiyon, koridor gibi şeylerdir. En iyi olduğunuz şeyler için main terimini kullanabilirsiniz.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Bunada Göz At  LOL 10.22 Meta Şampiyonları | 10.22 Tier List

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL