LOL Jungle Karakter Önerileri (Nasıl Oynanır?)

LOL Jungle Karakter Önerileri (Nasıl Oynanır?)

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·07:37 Nisan 21, 2021

LOL serüvenine katılmak istiyor fakat yabancı mı kalıyorsunuz? Oyun severler için yardımcı olacak bir yazı hazırladık. LOL Jungle karakter önerileri (Nasıl Oynanır?) hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Öncelikle size Jungle hakkında birtakım bilgiler ve bu karakter ile uygulanabilecek stratejilerden bahsedelim. Oyuncular için ormancı olarak ilerlenebilecek başarı serüveninde az bilinen stratejileri anlatalım.

İlk olarak nasıl bir Jungel karakter ile oynayacağınıza karar vermelisiniz. Bu nedenle Lol Jungle karakter önerileri (nasıl oynanır?) detaylı olarak bilgi edineceksiniz. Online oyunların hemen her hafta yenilenmesi ile birlikte meta sistemi değişmek zorunda kalıyor ve bu değişim ile birlikte karakterlerde dönemsel olarak bir değişime uğrayabiliyor. Jungle alanı karakterleri oyun içerisinde bulunan görevleri nedeni ile çok fazla değişim görmeyen karakterler olarak bilinirler. Dilerseniz sizler için naçizane birtakım tavsiyeler vermek isteriz.

LOL Power Farm Jungle

LOL Power Farm Jungle orman bölgesinin hâkimi genel olarak ormanda zaman harcayan ve ormandaki kamplardan çok sayıda öldürerek level ve eşya konusunda hızla güçlenen karakterleri simgeler. Hızlıca gelişen ve geliştikçe LOL efsanesinde Carry karakteri özelliklerine bürünebilen Jungle şampiyonları bu alanda öne çıkmaktadır. Oyun esnasında genel olarak takımın koridoru çevresinde oynar ve bulunan bu koridorun gücünden faydalanarak çok kez karşı takımın Jungle’dan kaynaklarını çalar, aynı zamanda rakip karşılaşmalarda birebir savaşarak öne geçen bir karakterdir.

Her oyun stratejisinde olduğu gibi yerinde oyun oynayarak bilinçli hareketler sergileyen takıma sahipseniz Jungle karakteri maksimum güçlü bir karakter olarak kullanılabilmektedir. Bunun sebebiyse güçlü bir koridor çevresinde oynandığı için ormanlık ya da nehir çevresinde gelebilecek her türlü saldırıda savaşa ilk gelen takım arkadaşınız olmaktadır.

Power farm Jungle karakterlerine ait şampiyonlar orman alanını çok hızlı bir şekilde ilerleyebildikleri için eşya ve level olarak da hızlıca büyüyebilen karakterlerdir. Bu özellik Jungle karakterlerinin güçlü birer şampiyon olmalarında büyük önem taşır ve tercih edilirler. Graves - Kanun Kaçağı, Lillia - Narin Gonca, Kindred - Madalyonun İki Yüzü, Karthus - Ölümşakıyan, Shyvana - Ejder Kanı gibi karakterler büyük uzman maçlarda ve sihirdar vadisinde sıkça karşılaşabileceğimiz karakterler;

Baskın Tipi Jungle

Baskın tipi Jungle hızlı bir şekilde seviye atlayarak 2 ya da 3 seviyeye gelebilen ve koridorlarda ani baskınlara sebep veren karakterlerdir. Mobil ormancı şampiyonlar diyebileceğimiz bu karakterler kitle kontrolü ya da mesafeleri hızlıca ilerleyebilen karakter türüdür. 3.seviyelerinden sonrasında sürekli baskına meyilli bu karakter aslen oyunda erkenden takımın önde gitmesini sağlamasıdır.

LOL efsanesinde en hızlı seviye atlayıp koridorda rakip takımı öldürmek ya da yoğun baskıya maruz bırakmak ve kontrollü bir şekilde koridorlardan rakipleri çıkarmak için kullanılarak oynanır. Kaliteli bir karakter oluşu tercih edilirliğini arttırmaktadır. Bu sebeple çoğu yerde karşılaşılabilir karakterlerdir. Lee Sin - Kör Keşiş, Jarvan - Damacia’nın Simgesi, Zac - Gizli Silah gibi karakterler ile sıkça karşılaşılmaktadır. Özelliklede turnuva maçlarında sıkça karşılaşılan karakterlere örnek verilebilecek karakterlerdir.

Suikast Tipi Jungle

Suikast tipi Jungle oyun içeriğinde farklı bir isimle yani Farmer Assassin ismiyle de bilinen türlerdir. Orman içerisinde bulunan kamplardaki rakipleri öldürerek ve öldürdükleri rakiplerden aldıkları kitler ile anlık damage vurarak oynaması rahat bir karakter türüdür.

Oyunun pusucu karakteri olarak bilinen bu suikastçı karakter koridorda bulunan çalı aralarında, nehir bölgesinde ya da ormanın içinde pusu kurarak rakiplere karşı koyan bir Jungle türüdür. Khan’zix – Hiçlik Yağmacısı, Shaco- İblis Soytarı, Rengar –Gölge Avcı Suikastçı yapıya sahip en meşhur karakterlerdir.

Yorum yaz