League of Legends 9.22 Yama Notları

 League of Legends 9.22 Yama Notları
Okunuyor League of Legends 9.22 Yama Notları

League of Legends‘a gelen yeni yama notları ile kimin güçlenip, kimin zayıfladığını göreceğiz. Yeni sezon öncesi gelen son yamada hangi değişiklikler olmuş gelin bakalım.

League of Legends Yama Notları

Senna bu yama ile gelmeyecek, 10 Kasım Pazar günü League of Legends Dünya Şampiyonası’nın final gününde normal sunucularda oynanabilir olacak ve o gün URF oyun modu sunuculardan kalkacak.

Şampiyonlara Gelen Güçlendirmeler

Kalista
kalista

Kalista yeniden metaya girmiş durumda ve oldukça güçlü bir nişancı. Bu yamada Kalista’nın W yeteneği Gözcü’nün işaretli hedeflere verdiği ilave hasar hedefin azami canının %5’i ile 15’i arası yerine artık hedefin azami canının %10’u ile 18’i arasında hasar veriyor. Ayrıca işaretleme süresi de 3 saniyeden 4 saniyeye çıkarıldı.

Sejuani
sejuani

Birkaç yama önce pasifinden darbe alıp zayıflatılan Sejuani bu yamada geri dönüyor. Sejuani’nin pasifinde bir değişiklik yok ancak Q yeteneği Kutup Saldırısı’nın hasarı 80-240 + 0,4 yetenek gücünden 80-280 + 0,6 yetenek gücüne çıkartıldı. Ayrıca taban saldırı gücü 66’ya, can yenilenme oranı 1’e ve saldırı hızı büyüme oranı 3,5’a yükseltildi. Yani Sejuani’yi ormanda yeniden görmeye başlayacağız.

Sylas
sylas

Yama notlarında dayak yedikçe yiyen Sylas artık bu yamada sevgi görmeyi hak etmişti. Sylas’ın can yenilemesi 7’den 9’a, büyü direnci ise 36’dan 39’a çıkartıldı. Ayrıca W yeteneği Kral Katili’ni kullanmak için artık seviye başına 10 mana daha az harcayacaksınız. Bu da erken oyunda onu daha güçlü hale getiriyor.

Şampiyonlara Gelen Zayıflatmalar

Xayah
xayah

Riot, uzun süredir hem normal oyunlarda hem de profesyonel arenada kendisinden başka bir şampiyonu görmediğimiz nişancımız Xayah’a artık bir dur denmeli diye düşünmüş. Xayah’ın W yeteneği Amansız Hiddet’ten kazandığı ilave saldırı hızı artık %40/47,5/55,62,5/70 yerine %35/40/45/50/55 olacak.

Pantheon
pantheon

Pantheon, yenilenmesinin ardından yama notlarında durdurak bilmeden dayak yemeye devam ediyor. Karakterin Q yeteneği ile canı %25’in altındayken vurduğu ilave hasar artık sadece %20’nin altındaki cana sahip rakiplere verilebiliyor. Ayrıca W yeteneği artık sahip olduğunuz hareket hızı ile senkronize olmuyor.

Bunada Göz At  8 Adımda League of Legends Lig Atlama Rehberi

Malphite
malphite

Ormanda ve destek rolünde sıkça gördüğümüz ve artık illallah ettiğimiz yetenek gücü dizilmli Malphite, bu yamada zayıflatılıyor (ÇOK ŞÜKÜR). Malphite’ın ultisinin yetenek gücü ile güçlenme oranı 1,0’dan 0,8’e düşürülüyor. Yani artık tam Malphite kombosu size uygulandığında tek yemeyeceksisiniz ve kaçmak için ufak bir şansınız olabilecek.

Blitzcrank
blitzcrank

Q menzilinin artmasının ardından Blitzcrank, uzun bir süredir metada idi. Zayıflatmalar almasına rağmen hala çok güçlü bulunan şampiyon bu yamada bir daha zayıflatıldı. Blitzcrank ile bir rakibi Q yeteneğiniz ile çektiğiniz zaman verdiğiniz hasar 80-300’den 70-270’e düşürüldü.

Ashe
ashe

Xayah ve Kai’sa’nın yanı sıra alt koridorda sıkça görmeye başladığımız bir diğer nişancı olan Ashe’in W yeteneği Yaylım Ateşi’nin mana bedeli 50’den 70’e yükseltildi. Yani artık erken safhalarda rakiplerinizi W ile sıkça dürtemeyecek ve bu yeteneği gerektiği zaman kullanmak zorunda kalacaksınız.

League of Legends’a Gelen Kostümler

True Damage Kostümleri
true damage kostümleri

Bildiğiniz gibi K/DA ve Pentakill gibi müzik videoları League of Legends hayranlarını bir hayli sevindiriyor. Riot Games’in sadece kostüm satmak amaçlı yaptığı bu işler tamamen bir viral haline gelebiliyor. Bu yamada da yeni True Damage müzik grubu ile karşılaşıyoruz. Aralarında en göze çarpanı ise Ekko kostümü zira kendisinin seslendirmesi özel olacak ve diğerlerine nazaran daha pahalı olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın