Kiekko.tk Nedir ve Nasıl Oynanır?

Kiekko.tk Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Jouko ve Mikkp tarafından geliştirilmiş Java tabanlı bir buz hokeyi oyunu Kiekko.Tk, 31.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Oyunu oynamak ve kayıt olmak ücretsizdir ancak tıpkı gerçek birtakım geliştiriyormuş gibi müsabakaları kazandıkça gelir elde etmek ve takımı geliştirmek mümkün olduğundan hokey liginin en iyilerinden olabilirsiniz. Oyunda kurduğunuz takım üzerinden SMS mesajları ve kredi karıt gibi seçeneklerle yükseltilebileceğinden daha gelişmiş bir takıma sahip olmanız mümkündür. Bugün sizler için en çok araştırılan konulardan olan kiekko.tk nedir ve nasıl oynanır konusunu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Kiekko.tk nedir ve nasıl oynanır?

Kekko.tk Oyunu Nedir?

Kiekko.tk 2004 yılının başında çıktığında kayıt özelliği olmayan basit bir uygulama olarak başladı. Oyunu kapadıktan sonra geliştirdiğiniz tüm özellikler de bu şekilde kayboluyordu. O zamanlarda oyunun grafikleri ilkel sayılabilecek kadar kötü ve Smiley versiyonu olarak da bilinen, kare bir diske ve basit bir hokey pistine sahipti. Oyun kullanıcılar tarafından çok sevilince oyun geliştiricileri kullanıcıların isteklerine cevap verdi ve yeni özellikler eklendi. İlk olarak kullanıcı kaydı daha sonra hedef ve asist gibi istatistik tutulmasına olanak sağladı ve insan tipi karakterler oluşturuldu. Devam eden zamanlarda tam hokey pisti boyutlarında geliştirilerek grafikler gelişmiş bir hal aldı ve takım oluşturma özelliği geliştirildi. Bu özelliklerle beraber VIP kullanıcı sistemi geliştirildi ve cezalar gibi özellikler eklendi.

Kiekko.tk Nasıl Oynanır

Oyunda kayıtlı olan her kullanıcı, pistte bir oyuncunun kontrolünü ele geçirebilir ve fare ile oynayarak kontrol edebilir. Ancak kaleciler bilgisayar kontrolündedir ve kullanıcılar tarafından kontrol edilemez. Pratik yapmak isteyen oyuncular, uygun gördüklerinden pistten çıkabilir ve eğitim odalarında oyun oynayabilirler. Kendini oynamaya hazır hisseden oyuncular bir takıma katılabilir, takım maçları oynayabilirler. Bu maçları antrenman maçları takip edebilir. Farenin sol tuşuna basılı tutarak disk geçirebilir veya çekilebilir. Farenin sağ düğmesi ile serbest bıraktığı anda imlece en yakın takım arkadaşına otomatik geçiş yapabilir. Oyunun rekabeti, ligler ile gerçekleşir.

Bunada Göz At  PUBG Vikendi Yenilendi!

Kiekko.tk’’da dört sıralama bulunur. Acemi, Amatör, Profesyonel ve Elit. Üyelere bu sıralamaları oynanan saat sayısına göre verilir. Dört saatin altında oynayan üyeler acemidir. Diğer sıralamalar şu şekildedir:

  • %10 Elit
  • %30 Profesyonel
  • %30 Amatör
  • %30 Acemi

Moderatörler, üyelerin oyunu iyi bir şekilde davranmasını ve oynamasını sağlamak için atanır. Kiekko.tk düzenlemelerine uymayan üyelerin sesi kesilebilir. Normal üyeler, oyun içerisinde bulunan eklentiler sayesinde etik kurallara uymadığını düşündü oyuncuları rapor edebilir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL