Kaç Saat LOL Oynadım (Nasıl Öğrenilir?)

Kaç Saat LOL Oynadım (Nasıl Öğrenilir?)

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·07:37 Nisan 21, 2021

Evlerde geçirilen boş zamanların eğlencesi haline gelen online oyun oynama aktivitesi bazen bizlere kendi kendimizi sorgulama duruma sokabiliyor. Özellikle de LOL efsanesi gibi bir oyun içerisinde kendimizi kaybetmemizi de hesaba katacak olursak kaç saat LOL oynadım (nasıl öğrenilir?) konusu meydana çıkıyor. Peki bu sorumuza nasıl cevap bulabiliriz. Bu yazımız içeriğinde açıklık getirecek bilgiler paylaşacağız. Oyun sürükleyici bir oyun olduğundan geçen zamanın farkına bile varmadan oynamaya devam ederiz bu sebeple öğrenebilmemiz için oyun içeriğinde birtakım yöntemler gizlemektedir.

Oyuna başlarken ve başlamaya hazırlanırken izlenmesi gereken yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri adım adım takip ettiğimiz takdirde kaç saat LOL oynadım (nasıl öğrenilir?) sorusunun cevabına ulaşmış oluruz. LOL oyunun içesinde bulunan iki saat hesaplama yöntemi bulunmakta bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Dereceli olarak kaç saat boyunca LOL oynadım hesaplama.
  • Toplam olarak kaç saat LOL oynadım hesaplama.

Olarak 2 yöntemde hesaplamalar mevcuttur. Bunların açılımlarından da bahsedeceğiz böylelikle oyunda geçirmiş olduğunuz zamanı kendi başınıza hesaplayabilecek ve bununla birlikte kendinizi süre olarak sınırlandırma ya da daha fazla zaman ayarı yapabileceksiniz.

Dereceli Olarak Kaç Saat Boyunca LOL Oynadım Hesaplama

Yeni sezonda Riot LOL oyunu içerisinde geçirdiğiniz zamanı hesaplayıp ne kadar süre aktif olarak oyun oynadığınızı görmeniz adına imkân sağlıyor. Peki bu hesaplamayı yapmanız için gerekli olan nedir? Dereceli olarak kaç saat boyunca LOL oynadım hesaplamak için neler yapılmalı gelin birlikte sıralayalım;

  • Öncelikli olarak League of Legends oyununu bilgisayarınızda aktif hale getirerek başlatın.
  • Sonrasında oyun içerisinde profil alanına geçiş yapın.
  • Profiliniz içeriğinde bulunan istatistikler seçeneğine tıklayarak açın.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde sol alt kısımda sezon içerisinde dereceli olarak ne kadar süre aktif oyun oynadığınızı göreceğiniz alanı fark edeceksiniz.

Bulunduğunuz sezon içerisinde dereceli olarak oynadığınız oyun süresi bu şekilde çok kolay bir şekilde öğrenilebilir. LOL oyunun büyüsüne kapılarak farkında bile olmadan saatler geçirebileceğiniz heyecanlı bir oyundur. Ancak geçirdiğiniz zamanın takibini yapabilme imkanını da sunmakta oluşu çok güzel bir seçenek olarak değerlendirilir. Eğlencelerinizi sınırlamak oyun üzerinde büyük bir keyif elde etmenizde olanak sağlayacaktır. Zaman sınırlı oynadığınız zaman daha büyük bir eğlence aracı hali alması mümkündür.

Toplam Olarak Kaç Saat LOL Oynadım Nasıl Öğrenebilirim?

Sezon olarak LOL efsanesine ne kadar zaman harcadığınız dışında toplam olarak kaç saat LOL oynadığınızı nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız LOL imkânı ile bu soruya da cevap bulabilirsiniz. LOL sitesi üzerinden bölgenizin girişini yapıp sihirdar isminizi girdiğiniz takdirde LOL oyununda ne kadar süre geçirdiğinizi net olarak öğrenemeyebilirsiniz. Fakat ortalama olarak doğru saatleri kestirmeniz mümkündür. Bölgesel olarak harcanan zamanın ortalamasını baz alarak size sunduğu sonuçlar doğrultusunda oyun oynarken harcadığınız ortalama saatleri öğrenebilirsiniz.

Sadece kendiniz ile ilgili bilgilerin dışında bölgenizdeki oyuncular ile ilgili bilgilere de ulaşmanız mümkün. En iyi oyuncu kadrosuna göz gezdirebilir hem de ortalama olarak geçirilen zaman ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. LOL efsanesi tüm çekiciliği ile sürüp giderken reel hayatınızdan fazladan zaman harcamak tüm oyun severler için negatif bir durum doğurabilir. Ayarlayabileceğiniz zaman kavramı duruyorken hayatınızdan fazladan zaman kaybı oluşmaması adına kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.

Yorum yaz