iPTV Nedir?

tarafından
37
iPTV Nedir?

IPTV, internet protocol television kelimesinin kısaltmasıdır. Kısaca özetlemek gerekirse internet üzerinden televizyon izlemeye yarayan oluşum denilebilir. Türkiye de çok rağbet gören iptv diğer televizyon uygulamalarına göre oldukça ekonomiktir. Sadece Digitürk‘te maç izlemek için verdiğiniz aylık 70 TL yerine iptv ile aylık 60 TL’ye 3000’den fazla premium kanal izlenilebilir. Türkiye ve Avrupa üzerinde yayın yapan profesyonel kanallara iptv ile ucuz miktarlarda izlemek mümkündür. Lakin iptv satın alınırken dikkat edilmesi gereken nokta ise iptv’nin internet bağlantısı gerektirmesidir. Eğer internet bağlantınız düşük hızlarda ise iptv server size uygun olmayabilir.

IPTV Fiyatları

IPTV fiyatları değişkenlik göstermektedir. Standart 3000 kanal ortalama olarak 60 TL/Ay üzerinden hesap edilir bu 3000 kanal içerisinde birçok spor, film ve belgesel kanallarını izleyebilirsiniz. Eğer Avrupa kanallarını da dahil etmek istiyorsanız bu fiyat artacaktır. IPTV fiyatları sadece kanallara göre değil aynı zamanda iptv server kalitesine göre de değişiklik gösterebilir. Bunun temel sebebi ise kaliteli hizmet veren firmaların yayın akışlarında donma olmaması için pahalı sunucular kullanmasıdır. iptv server hd gibi popüler firmalara bakılarak fiyat referans aralığı alınabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise her zaman pahalı fiyat kaliteli hizmet değildir. Hizmet satın almadan önce mutlaka iptv test yayını isteyiniz aksi taktirde satın aldıktan sonra pişman olabilirsiniz.

Bir kanalı iptv ile birden faklı kalitede izleyebilirsiniz. A kanalı hem normal yayın kalitesinde hemde HD yayın kalitesinde yayın yapabilir. Bazı kanallarda ise UHD ismi verilen ultra hd yayın akışları da mevcuttur. UHD yayınları 4K yayın anlamına gelmektedir ve izlemek için yüksek internet hızına sahip olmanız gerekmektedir. Önerilen internet hızıysa 24 mb olacaktır. Standart yayınlar içinse internet hızınızın 3 mb üzeri olması yeterli olacaktır. İzlediğiniz standart yayın kalitesinde ki kanallar internetinizi hızlı tüketmez sadece bağlanabilmesi ve donma sorunu olmaması için yüksek kalite de hızlar gerektirir.

Bunada Göz At  Instagram Hikaye'de Spotify Şarkısı Nasıl Paylaşılır?

İnternet hızınız yeterince iyiyse ve hala donma sorunları ile karşılaşıyorsanız sorunları çözmeye yönelik girişimleriniz de boşa çıktıysa satın almış olduğunuz hizmet kalitesizdir. Lakin iptv server hd gibi firmalarda bu tarz sorunlarla asla karşılaşılmaz. Karşılaşıldığı taktirde para iade garantisi de verilmektedir.