Hellblade Senua’s Sacrifice Oyun İncelemesi

hellblade oyun incelemesi

Oyunumuzun ana kadın karakteri, güzel mi güzel Senua ile görüntü kalitesinin doyum noktasına ulaştığı bir korku, gerilim oyunuyla karşınızdayız. Hellblade Senua’s Sacrifice inceleme yazımız ile birlikte oyuna dayalı hikaye gidişatı, oyunun eksileri ve artılarını detaylı bir şekilde sizlere sunacağız. İlk olarak görüntü kalitesinin yüksek olmasını ve bu görüntü kalitesini hissetmek istiyorsanız aradığınız oyunun bu olduğunu söyleyebilirim. En yüksek ayarlarda bile diğer oyunlar kadar sistem gereksinimi istememesi de bir hayli şaşırtıcı. Hellblade sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

Birçok platformda oynanabilir olan oyun VR sistemlerinde de üst düzey bir kalite sunmaktadır. Zengin bir hikayenin harika, özgün bir atmosferle buluşması oyunun daha da çekici olmasına neden olmuştur. Son zamanlarda oynanabilecek ve ağzınız açık izletecek hikaye oyunlarının başında gelmektedir. Harika özelliklere sahip olsa da bazı oyuncular için kimi zaman sıkıcı olabilir. Oyunda işlevsellik biraz az olduğundan dolayı daha çok izleyecek ya da klavye üzerinden oyuna kontrol sağlayacaksınız. Savaşların az ve pek zorlu geçmediği oyunla etkileşimin az olduğunu belirtmemiz gerekir. Fakat her halükarda kalitesi ile oynamayan da büyük bir eksikliğe sebep olacağını da söylemeliyiz. Bu yüzden Hellblade oyununu kaldıran bir bilgisayara sahipseniz direk indirimden de faydalanarak bu oyunu almanızı öneririm.

Oyunun Hikayesi


Zengin hikayeye sahip Hellblade’de Senua adlı ana karakteri canlandırmaktayız ve karakterimiz karanlık güçlere yenik düşmüş, birçok ölüme sebep olmuştur. Güçlü olduğu kadar karanlık tarafından ezilen Senua kafasında milyonlarca ses ile karanlık güçlerin Senua’nın elinden aldığı sevgilisine tekrardan kavuşabilmek adına karanlığa meydan okur. Birtakım zorluklarla karşılaşan karakterimiz her geçen zaman daha da güçlenmeye devam eder ve geçmişe dayalı birtakım anıları da görmeye başlar. Kafasında yer alan birtakım sesler onun daha iyi bir savaşçı olmasına neden olduğu gibi yalnız kalmasını da engellemektedir. Harika bir atmosferde psikolojik bir oyun ile hikayeyi yaşamanızı öneririm.

Bunada Göz At  Yazın İnternetsiz Oynanabilecek 5 Oyun

Hellblade Senua’s Sacrifice Fiyatı

PlayStation 4Xbox OneNintendo SwitchMicrosoft Windows gibi platformlarda oynayabileceğiniz aksiyon dolu oyun indirimlerde birçok oyuncunun elde edebileceği uygun fiyatlara gelmektedir. Şuanda da devam eden ve kısa bir süre içerisinde bitecek olan sonbahar indiriminde steam fiyatı 16,66 TL’dir. Steam’de oyunu oynayanlar tarafından da çok olumlu bir şekilde yerini almakta. İndirimsiz fiyatı ise 49 TL’dir.

Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

1 Yorum

  1. Yağmur Göksu

    6 Ocak 2020 at 19:16

    Güzel

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir