GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·00:02 Mart 11, 2021

GTA, özellikle şu an 30’lu yaşlarında olan kişilerin çocukluğunda oynadığı ve “efsane” olarak nitelendirilen oyunlardan biridir. Geçmiş dönemlerde düşük grafiklerle çağa uygun şekilde oyun severlere sunulan GTA serisi, son çıkan GTA 5 ile gelişmiş grafikler ile yine çağa uygun bir şekilde servis edildi. GTA 5 oyununa bayılan oyun severler, şimdiden GTA 6 çıkış tarihi ne zaman sorusunu sorar oldu. GTA 6 oyunu şimdilik bir teori olarak kalsa da bazıları yakın zaman içerisinde çıkacağından oldukça emin. Peki GTA 6 çıkış tarihi ne zaman? Bu konuyu sizler için detaylı bir şekilde ele aldık…

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Bilindiği üzere GTA V, adeta bomba gibi gelmişti ve uzun süre gündemlerden düşmemişti. Bu kadar sevilen bir oyunun haliyle devamının da geleceği düşünüldü ve sıklıkla GTA 6 ne zaman çıkacak soruları sorulur oldu. Adeta oyun aleminin en popüler oyunlarından biri olan Grand Theft Auto serisinin yakın zamanda oyunun 6. Serisi için bir açıklama yapması bekleniyor.

Ancak doğru konuşmak gerekirse, bir oyunun yapım ve çalışma aşamaları çok uzun zaman aldığından GTA 6 oyunun 2021 yılı içerisinde çıkması ne yazık ki imkânsız gibi görünüyor. Özellikle GTA serileri arasında verilen zamana bakılacak olursa, GTA 6 oyununun en iyi ihtimalle 2022 oyununun ortalarında geleceği tahmin ediliyor. Ancak Take-Two firmasının yapmış olduğu bütçe açıklamaları bazıları için GTA 6 oyununun en erken 2023 yılının ortalarında geleceğini işaret ediyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, GTA 6 ne zaman çıkacak sorusu hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Oyunun yapımcı şirketine sık sık oyunun çıkış tarihinin ne zaman olduğu tarzında sorular yöneltilse de şirket ne yazık ki açıklama yapmıyor.

Yorum yaz