Gemilerden Korkmaya Hazır Olun

tarafından
14
Gemilerden Korkmaya Hazır Olun

 

Until Dawn’un yapımcısı olan Supermassive Games ,Dark Pictures adında bir seriye başlıyor.
Beş oyundan oluşacak olan bu serinin her bir üyesi farklı bir hikaye sunacak ve hepsinde de korku ve gerilim öğeleri ön planda bulunacak .

Bu serinin ilk oyunu MAN of Medan.
1940’larda , enteresan bir biçimde ortadan kaybolan Ourang Medan adındaki gemi başrolde . Şöyle ki , biz aslında tatile , bu batık gemiye dalış yapmak için giden bir grubun rolünü üstleniyoruz.
Gençlere kendi ufak tekneleriyle eğlenmeye , keşfe gidiyor fakat işler elbette ki hiç beklendiği gibi gitmiyor , klasik Amerikan senaryolarını bilirsiniz , gençler kampa veya tatile gider biraz zaman geçirilir ve bu kanı kaynayan gençlerimiz keşfe çıkar vede işler karışır . Oyunun gösterilen kısmında , bu arkadaşların teknesini bir grup korsan arkadaş tarafından ele geçirilmesine şahit olmaktayız . Bu şanssız arkadaşlarımız hem teknesinden oluyor, hemde fırtınanın ortasında kalıyorlar . Vede daha kötüsü de olmaz derken , Ourang Medan bir anda denizin dibinden fırlıyor ve tüm ürkütücü görüntüsü ile bizim küçük teknenin önünde biti veriyor. Bundan sonra olacakları ise ancak oyunu oynayarak tecrübe edebileceğimizi düşünmekteyim.

man of medan sistem gereksinimleri

Supermassive’nin diğer oyunları gibi ,Man of Medan’da tam bir macera oyunu . Vereceğiniz kararlar ve yapacağımız araştırmalar neticesinde şekillenen bir senaryoya sahip . Bu seçimler bir karakterin ölümüne de yol açabilecek , bir çiftin nişanlanmasına veya bu nişanın bozulmasına’da sebep olabilecek ve nihayetinde bizi bambaşka bir senaryoya ulaştırabilecek. Yapımcılar yine, yapacağımız seçimlerin oyunda büyük bir etkisi olacağı konusunda ısrarcı.

Oyundaki ilişkilerimizin de bir hayli önem taşıyacağı belirtiliyor . Vereceğimiz cevaplar ve diğer karakterlerle yapacağımız konuşmalar ilişkilerimizin nasıl ilerleyeceğini belirleyecek ve oyunda buna göre ek sahneler görebileceğiz.

Diyaloglara girmediğimiz vakitlerde , oyun alanında gezme imkanımız da olacak . Burada yapacağımız araştırmalar bize Ourang Medan’ın hikayesiyle ilgili parçalar verebilecek ve ne kadar çok hikaye parçası toplarsak , oyun içindeki seçimlerimizide de daha doğru karar verme olanağı yakalayacağız . Hızlı karar vermemiz gereken anlarla dolu olacak oyun, Supermassive’in bizi şaşırtacağı bir takım büyük olaylarla birlikte gelecek . Sonuçta ortada hayaletli bir gemi var ve bu kadar fazla gizemin ortasında şaşırmamak mümkün olmamalı .
Son olarak : PC, PS4 ve XONE için hazırlanmakta olan Man of Medan , görselliğiyle şimdiden efsane olmuş diyebiliriz . Eğer oyun ilginizi çektiyse çok beklemeyin çünkü 30 Ağustos’ta bizlerle olacak.

Bunada Göz At  Ünlülü oyunlara bir tanesi daha eklendi