Geforce Now Ücreti Ne Kadar? Fiyatı Nedir?

Geforce Now Ücreti Ne Kadar? Fiyatı Nedir?

Yazar: Emre Geforce Now

GeForce Now ücreti ne kadar? Fiyatı nedir? Yüksek bir oyun sistemi kurabilmek Avrupa, Amerika ve Avustralya gibi ülkede yaşayan insanlara göre ülkemizde kat ve kat daha fazla. Bu yüzden bulut tabanlı oyun sistemi olan GeForce Now bizim için bir kurtarıcı niteliğinde olabilir. O yüzden GeForce Now Türkiye fiyatı ne kadar olacak bizi yakından ilgilendiriyor. Bu yazımızda cevap bulabileceğiniz bazı konular:

  • GeForce Now fiyatı nedir?
  • GeForce Now Türkiye fiyatları nedir?
  • GeForce Now oyun oynamak ücretli mi?

15 Mart itibariyle Türkiye’de herkesin erişebileceği şu an GeForce Beta şeklinde görücüye çıkan sunucular sektörü iyiden iyiye hareketlendirdi. Bubiroyun ailesi olarak sistemi test edip sizin için deneyimledikten sonra kısa başlıklar halinde açıklama yapacağız.

GeForce Now Fiyatlandırmaları

Türkiye’de nasıl olur şimdilik muamma ancak Avrupa ve Amerika’da hizmet veren GeForce Now’un ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki kademesi mevcut. Founders adı verilen ücretli üyeliğin 90 günlük ücretsiz bir deneme süresinden sonra aylık ücretlendirmesi 4.99 dolardır. Bu da Türk parası ile ortalama olarak 50 TL’ye tekabül etmekte. Nvidia’nın sistemlerine öncelikli erişim, RTX ışın izleme etkinleştirilmiş akış ve bir seferde altı saate kadar oyun oturumları sağlar.

Ücretsiz üyelik, RTX’i devre dışı bırakır ve sıranın arkasına gitmeniz ve Nvidia’nın bilgisayarlarına tekrar girmeyi beklemeden önce her seferinde yalnızca bir saat oynamanıza izin verir. Yani ücretsiz GeForce Now üyelikleri bir takım kısıtlamalara tabidir ve ücretli oyuncuların sahip olduğu sınırsız erişimlerden mahrum kalırsınız.

Sisteme sorunsuz giriş yapabilmek için nispeten güncel bir bilgisayar, Mac ve hatta Android işletim sistemine sahip akıllı bir cihaz ile giriş yapabilirsiniz. Sunucuların Türkiye’ye gelmesi ile birlikte Nvidia Shield TV satışı da olursa sisteme bu şekilde giriş yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Çift çekitdekli 2 GHz veya daha hızlı bir CPU’ya sahip en az Windows 7 64 bit ve 4 GB sistem belleğine sahip DirectX 11 bilgisayar ile sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Mac desteği en az macOS 10.10 gerektirir ve Nvidia’ya göre 2008’den sonraki MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarda ve 2009 ve daha yeni iMac’lerde başarıyla test edilmiştir. Android cihazlar, 2 GB RAM ve OpenGL ES3.2 desteği ile en az Android 5.0 gerektirir.

Bunada Göz At  GeForce Now Beta Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

GeForce Now Türkiye Fiyatları

GeForce Now Ücreti Ne Kadar? Fiyatı Nedir? Turkcell Game+ ve Nvidia ortaklığı ile başlayan süreçte 15 şubat itibari ile beta sürüm açıklandı bile.

Oyuncuların en çok merak ettiği şey GeForce Now Türkiye fiyatları ne kadar? Dünya genelinde 5 $’a hizmet veren sunucuların Türkiye’de yaklaşık olarak 50 TL olması bekleniyor. Türk kullanıcıların sisteme bedava giriş yaptıklarındaki erişimleri belli oldu. Bu kapsamda:

GeForce Now Türkiye Sunucuları Ücretsiz Erişim:

Ücretsiz

  • Standart Erişim
  • 1 Saatlik Oturum Süresi
  • Sınırlı Kapasite
  • *Yoğun saatlerde bu pakete sahip kullanıcılar sınırlı kapasite nedeniyle kuyrukta bekleyebilir.

GeForce Now Türkiye Ücretli Üyelikte:

  • Standart Erişim
  • Uzatılmış
  • Oturum SüresiRTX Aktif

Şeklinde olacak.

GeForce Now Türkiye Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

Sisteme ilk dahil olanlardan olmak, bu tecrübeyi herkesten önce yaşamak ve en özel kullanıcı adını alabilmek için GeForce Now Türkiye ön kayıt yaparak sahip olabilirsiniz. Peki GeGorce Now Türkiye ön kayıt nasıl yapılır?

Tek yapmanız gereken resmi GeForce Now linkine tıklamak ve sağ üst kısımda bulunan üye ol butonuna tıklayarak karşınıza çıkan adımları izlemek olacaktır. Mail adresinizi girdikten sonra oturum açtığınız telefonunuza gelen bildirime evet seçeneğine tıklayın ve devam edin. İlerledikten sonra telefonunuza gelecek bir SMS koduna ihtiyacınız olacak ve kodu girdikten sonra mail adresinize bir aktivasyon kodu gelecek. Mail adresinizi açıp aktivasyon yaptıktan sonra üyeliğinize son bir adım kalacak. Son açılan sayfada isim, soyisim ve kullanıcı adı belirledikten sonra üyelik işlemleriniz bitecek.

Üyelik işlemlerinizi tamamlamanızın ardından GeForce Now Türkiye sunucularında oyun oynayabilmek için yapmanız gereken, kullandığınız cihaza uygun programı indirmektir. Site içerisindeki https://gameplus.com.tr/indir-ve-oyna sekmesine gelerek kullandığınız cihaz için uygun olan programı bir tıklama ile indirmeye başlayın ve indirdikten sonra kurulumunu yapın. Burada sizi Windows, Mac ve Android cihazlar dışında Nvidia Shield, Chromebook ve Safari Web Tarayıcı (Beta) iPhone ve iPad seçenekleri karşılayacaktır.

Bunada Göz At  GeForce Now İnternet Hızı Gereksinimleri

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL