Geforce Now Nasıl Kayıt Olunur?

Geforce Now Nasıl Kayıt Olunur?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·03:58 Şubat 20, 2021

Henüz Türkiye’de çok yeni olduğundan GeForce Now nasıl kayıt olunur konusunda yardıma ihtiyacınız olabilir. GeForce Now sayesinde cihazlar neredeyse oyun orada olacak. Sadece oyun severler için oluşturulmuş platform sayesinde günümüzde oyun oynayabileceğiniz tüm işletim sistemleri ve cihazları ile oyun oynayabilmeniz mümkün. Neden kendi bilgisayarım varken bu sistem üzerinden oyun oynamalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak sistemin en güzel yanı, çok düşük özellikte bir bilgisayarınız olsa dahi yüksek sistem gereksinimi olan oyunları da oynayabiliyor olmanız. Yani şöyle düşünün; evinizde DirectX 11 destekli ekran kartına sahip herhangi bir bilgisayar sayesinde GTA V oynayabileceksiniz. Bu 1500 cc motor gücüne sahip bir aracın 250 beygir güç üretmesine benziyor. Dahası, internet üzerinden giriş yapabiliyor olmanız istediğiniz her yerden giriş yapabiliyor olmanız. Bu dijital kitaplıkları kendi bünyesine entegre etme şekli bazen riskli ve garip olabilir, ancak bir oyunu başka türlü oynayamayacak bir sisteme yüklemek için birkaç adım daha atmanızın bir sakıncası yoksa, çok iyi çalışıyor.

Eğer onlarca farklı PC oyununu oynamasını seviyorsanız, sayısız oyun elinizin ucunda olacak. Bu durumda bilgisayarınızda yeterli depolama alanı var mı diye düşünmenize de gerek yok. GeForce Now kayıt olmak sadece birkaç dakikanızı alan gerekli bir işlem. Kayıt sırasında dikkat etmeniz gereken giriş bilgilerinizin doğru olmasıdır. Satın alma sisteminden ötürü üyelik bilgileriniz yüksek güvenlik tedbirleri altında korunacağından en az üç kombinasyonlu güvenlik filtresinden geçeceksiniz.

GeForce Now Avantajları:

 • Yüksek sistem gereksinimi duyabileceğiniz 60 FPS ve 1080 p çözünürlükte oyunları oynayabilmenizi sağlar.
 • Steam, Bettle.net, Epic Games ve UPlay gibi sektörün en geniş kütüphanesine sahiptir.

GeForce Now Dezavantajları:

 • İnternet bağlantısı olmadan giriş yapamazsınız. Düşük hızdaki internetler uygulamanın sorunsuz çalışmasında sorunlara sebep olur.
 • Zaten sahip olduğunuz oyunlar dışında yalnızca oynaması ücretsiz oyunları oynayabilirsiniz.
 • Bazı genel kullanıcı arayüzü ve kütüphane entegrasyonundaki zaaflar

GeForce Now Kayıt Nasıl Yapılır?

GeForce Now kayıt nasıl yapılır? Bunun için yapmanız gereken resmi Game internet sitesine giriş yapmanız ve şu adımları takip etmeniz:

 1. Siteye giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sol alt köşesinde Hızlı Kayıt ile Kaydol/Giriş yap seçeneğine tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan sayfa üzerinde alt kısımda yer alan “Üye Değilsen Kayıt Ol” sekmesine gelin ve e-mail adresinizi girin.
 3. Devam sayfasında kullanım koşullarının bulunduğu seçenekleri işaretleyin ve tekrar “Devam”a tıklayın.
 4. Şifrenizi girin, alt kısımda yer alan gizli soru ve cevabını girin ve telefon numaranızı yazdıktan sonra Kayıt Ola tıklayın. Telefon numaranızın doğru olduğuna emin olun, aksi taktirde telefonunuza gelen şifre olmadığından giriş yapamazsınız.
 5. Kayıt işleminizin son aşamasından sonra girmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen postaya tıklamanız gerekiyor.
 6. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra tekrar giriş yapın
 7. Burada açılan sayfa üzerinden isim, soyisim kullanıcı adı ve doğum tarihini girdikten sonra kaydınız bitiyor.

GeForce Now kayıt nasıl yapılır merak edenler için tüm detaylar bu şekildedir.

Tüm işlemleriniz bittikten sonra anasayfadan İndir ve Oyna seçeneğine gelin. Burada uygulamanın kullanmak istediğiniz cihaz için indirmeniz gereken linkleri yer almakta. Windows, Mac, Android, Nvidia Shield, Chromebook ve Safari linkleri bulunmakta. Bunlar doğrudan indirme linkleridir ve indirim yaptıktan sonra kurulum yapmanız ve giriş yapmanız gerekmekte. Doğrudan indirim linkleri aşağıda:

GeForce Now Kayıt Olmak Ücretli Mi?

Şu an sisteme kayıt yaptırmak isteyenlerin en merak ettiği soru, GeForce Now kayıt olmak ücretli mi? Yukarıda madde madde sıraladığımız işlemler dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok. Dolayısıyla GeForce Now kayıt olmak tamamen ücretsizdir.

Yorum yaz