GeForce Now Beta Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

GeForce Now Beta Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

Yazar: Emre Geforce Now

15 Şubat itibariyle Beta sürümünün aktif olduğu GeForce Now Türkiye sunucularında şimdiden yerini almak isteyenler için GeForce Now Beta kodu nereden ve nasıl alınır sorularını yanıtlayacağız.

Turkcell Gameplus aracılığı ile Avrupa ve Amerika’dan sonra Türkiye’ye gelen Nvidia GeForce Now, Türk oyun severler tarafından uzun süredir bekleniyordu. Nvidia tarafından 2013 yılında geliştirilen GeForce Now, kısa süre içerisinde büyük bir başarı kaydetti. Bugünün en basit bilgisayarı ile giriş yapabileceğiniz sistemde aklınıza gelebilecek her türlü yüksek sistem gereksinimine sahip oyunları oynayabiliyorsunuz. Bulut tabanlı teknoloji sayesinde ihtiyacınız olan şey hızlı bir internet. GeForce Now için gerekli olan internet bağlantı hızı hakkında bilgi almak için buradan bilgi alabilirsiniz. 15 Mart gününü beklemek istemeyenler ve sisteme bir an önce kayıt yaparak lansman avantajlarından faydalanmak isteyenler için GeForce Now Beta kodu nereden ve nasıl alınır?

Gameplus linkine tıklayın ve bu sayfadan kayıt yaptırın. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Kayıt Ol” seçeneğine tıkladıktan sonra yönergeleri takip edin.

GeForce Now Beta Nasıl Kullanılır?

GeForce Now Beta nasıl kullanılır? İlk sürümünü indiren ve kayıt yaptıran kullanıcılar şu an sadece sisteme giriş yapabilmekte. Ancak sistem içerisinde yer alan ücretli veya ücretsiz oyunu oynamak istediğinizde 15 Mart tarihine kadar aktif olmayacak bir sayfa tarafından karşılanıyorsunuz. Sizi karşılayan bu sayfada standart ve premier olmak üste iki farklı seçenek mevcut.

Standart seçenekte sistemden sahip olduğunuz oyunları günlük bir saat oynatabiliyorsunuz. Eğer sistemde yoğunluk varsa, ücretsiz oyuncular kuyruğa eklenir ve sırası gelince oynayabilirler. Ücretli oyuncular RTX ayrıcalıklarından yararlanabiliyor ve istedikleri zaman istediği oyuna giriş yapabiliyorlar. İnternet sitesi üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Luncher, tipik bir Steam ve Epic games benzeri formda yer almakta. Burada sistemde yer alan 400’den fazla oyunu tek bir sayfa üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Eğer Steam, Epic Games ve Ubisoft üzerinden bilgisayarınıza daha önceden kayıt ettirdiğiniz oyun varsa ana sayfadan oyuna tıkladıktan sonra oyna seçeneğine tıkladıktan sonra sisteme yönlendiriliyorsunuz. Bizler sistem üzerinden Gameplus seçeneğine tıklayarak açılan sayfa üzerinden ücretli veya ücretsiz seçeneğine tıklayarak giriş yapabileceğiz. Herhangi seçenekten birini tıkladıktan sonra oyunumuz sistem üzerinden açılacak ve oynamaya başlayacaksınız. Steam ve Epic Games oyunlarından birini oynayabilmek için luncherların bilgisayarınızda yüklü ve oyunların daha önceden alınmış olması gerekir. Ücretsiz oyunları görmek ve bilgisayarınıza indirmek için ücretsiz Epic ve Steam oyunları makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Bunada Göz At  GeForce Now Fiyat 2021 Ne Kadar?

GeForce Now Sunucularına Nasıl Giriş Yapılır

GeForce Now Experience uygulamasını indirmek için bu sayfaya gidin. Açılan sayfanın en alt kısmında şu sistemler için tek tıklama ile indirme yapabileceğiniz seçenekler açılacaktır:

Dilerseniz yukarıda yer alan linklere tıklaya yaparak anında bilgisayarınıza indirme yapabilirsiniz. Uygulama bilgisayarınıza indikten sonra “İndirilenler” klasörüne tıklayın ya da tarayıcınızın alt kısmındaki setup dosyasına tıklayın. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra masaüstünde bulunan uygulama sekmesine tıklayın ve açın. Açılan uygulamanın sağ üst kısmında oturum açma seçeneğine tıkladıktan sonra kayıt yaparken girdiğiniz e-mail ve şifrenizi girin. İlk olarak anasayfa üzerine yönlendirileceğinizi ve giriş yaptıktan sonra tekrar uygulamaya geri dönebileceğinizi unutmayın. Steam ve Epic Games’i açtıktan sonra uygulamayı açarak içerisindeki oyunları optimize edebilirsiniz. Uygulamanın anasayfasında “Oyunlarınızı Senkronize Edin” seçeneğine giriş yaparak oyunlarınızı senkronize edebilir, sunucu konumu hakkında test yapabilir, yayın akış kalitesini ayarlayabilir ve üyeliğiniz hakkındaki detaylara erişebilirsiniz.

 

 

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL