Fortnite Sezon 9 Yayınlandı!

fortnite sezon 9

Fortnite, v9.0 güncellemesini alarak 9. sezonu başlattı. Güncellemeyle oyunda ilk önce birkaç düzenleme yapıldı bunun dışında yeni silahlar, araçlar ve evler eklendi. Dünyanın en popüler battle royale oyunlarından biri olan Fortnite, gitgide kendini geliştirmeye devam ediyor ve bugünde resmi olarak 9. sezon güncellemesini yayınladı.

Oyuna ulaşım olarak yeni bir şey eklendi; Hava Halkaları. Hava Halkaları, oyuncuları gitmek istediği yere daha hızlı götürüyor. Oyuncular kendilerini rüzgarın akışına bırakarak normalden daha hızlı bir şekilde gidebilecek.

fortnite hava halkaları

Oyunda gerçekleşen volkan patlamasından sonra bu güncelleme ile birlikte yeni evler, binalar getirildi. Oyuna yeni eklenen Evrilmiş Evler ve Ayrıcalıklı AVM gibi yerler oyundaki haritayı neredeyse şimdiki standart gerçek bir şehrin yapısına benzetti. Son olarak oyuna birde Çatışma Pompalı Tüfeği adında yeni bir silah eklendi.
fortnite yeni evler

Fortnite Sezon 9‘u yayınlamadan önce sinematik bir fragman yayınladı gelin ilk önce ona sonra da güncellemenin detaylarına bakalım.

Fortnite v9.0 Güncelleme Notları

 • 10 fişekli yarı otomatik Çatışma Pompalı Tüfeği oyuna eklendi. Bir kerede 9 saçma atıyor ve 73/77/81 taban hasar veriyor. Kafadan vuruş çarpanı 1,70x olan silah yeniden doldururken silaha 2 fişek alıyor.
 • Taktiksel Pompalı Tüfeklerin taban hasarı 66/70/74’ten 71/75/79’a çıkarıldı.
 • Tambur Şarjörlü Tüfek’in ortaya çıkma oranı %16,732’den %7,155’e indirildi.
 • Patlayıcı Yay’ın ortaya çıkma oranı %1,292’den %0,755’e düşürüldü.
 • El bombası mahzenden çıkarılırken; Pompalı Bomba, Gömülü Hazine, Klasik Pompalı Tüfek, Zehirli Ok Tuzağı, Dürbünlü Altıpatlar, Susturuculu Taarruz Tüfeği, Termal Taarruz Tüfeği ve Balonlar mahzene kaldırıldı.

Fornite Mobil’e Gelen Güncelleme Notları

 • Artık araçlardayken otomatik ateş tetiklenebilecek.
 • Gösterge Paneli Düzen Aracı’na avlama akışının satır sayısını arttırma ayarı eklendi.
 • Artık zıplarken kısayol çubuğundaki bir şeyi yere atabilecek veya yuvalarda sürükleyebileceksiniz.
 • Android’de X-4 Fırtınakanat’ın hız takviyesi tuşunun yeri değiştirildi çünkü ona basarken yanlışlıkla anasayfa butonuna basılabiliyordu.
 • Ekip dizilimi özelliği artık kullanılabilir.
Bunada Göz At  Football Manager 2020 Çıkış Tarihi Açıklandı!
Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

1 Yorum

 1. Pingback: 2019 Nisan En Çok Oynanan Oyunlar - Bu Bir Oyun

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir