Film İncelemesi: SİCCİN 5

Film İncelemesi: SİCCİN 5

Yazar: Emre Sinema

SİCCİN 5 İyi mi? İzlenir mi?

Fragman

[spoiler title=’Filmin Konusu’ style=’default’ collapse_link=’false’]Siccin 5, yıllar önce yapılan ayin sonrası hayatları kabusa dönen ailenin hikayesini anlatıyor. Hale, ailesiyle birlikte Nevşehir’deki tarihi bir evde yaşayan 12 yaşındaki genç bir kızdır. Değişik görünümü ve tuhaf davranışları sebebiyle insanlarla pek iletişim kuramayan Hale, yaşadığı eski ve ürkütücü evi de annesi, akli dengesi bozulmakta olan babaannesi ve halası Azra’yla paylaşmaktadır. Hale’nin babası daha o doğmadan ortadan kaybolmuş ve ondan bir daha hiç haber alınamamıştır. Ancak Hale’nin bir gece gördüğü korkunç kabus tüm dengeleri değiştirecektir. Hale rüyasında, hiç görmediği babasının onu eski ve tekinsiz bir eve çağırdığını görür. Babasının bahsettiği ev ise Hale’nin dedesinin Karain Köyü’ndeki eski evidir. Bu ev yıllar önce yasak bir ayinin gerçekleştirildiği yerdir. Bu kabustan sonra Hale ürkütücü bir şekilde değişmeye başlar. Genç kızın karakterindeki değişimler bütün ev halkı için korkutucu bir hal almaktadır. Acak genç kızın bu değişiminden en çok zarar görenler ise Azra ve Azra’nın erkek arkadaşı Selim olacaktır… Siccin filminin beşinci devam halkası olan yapımın yönetmenliğini bir kez daha Alper Mestçi üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Rüya Önal, Merve Ateş, Özgür Hacıer, Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal, Pınar Gülkapan gibi isimler yer alıyor.[/spoiler]

Yine bir korku filmi ile beraberiz. Bu sefer başarılı bir yapım olan Siccin filminin 5. serisi var. Ülkemizde korku filmlerinden en iyilerinde birisi Siccin’dir diğeri ise Dabbe serisi gerisi bana göre hiçbir şey. Serinin 5. filmi yine gerçek bir konudan alıntı olmuş ve bana göre bu film idare eder derecede olmuş bazı eksiklikleri var.

Filmde Gerilim Yok Derecede

Korku filmi dediğinde hem korku hemde gerilim olmalı ki izleyici o korkuyu daha çok yaşasın ama bu filmde o yok derecede az bu biraz kötü olmuştu. Filmde ki korku sahneleri sadece cam scare olmuş gerildiğin yerler baya az. Gerilimin arttırılması lazımdı o zaman daha iyi olurdu.

Bunada Göz At  Kafalarına Göre İnceleme

Hikaye ve Efektler Muhteşem

Hikaye gerçekten alıntı olmuş filmin sonunda bu söyleniyor ve çok güzel bir hikaye seçilmiş. Hikaye konusunda hiç bir sorunları yoktu muhteşem anlatıldı. Efektlere gelince bana göre Kapalak Kızı gibi bir filmden sonra bu filmde baya iyi olmuştu çünkü kullanılan yerler baya iyi yerdi ve güzel efektler kullanılmıştı ondan dolayı atmosferin içinde hissettirdi.

Oyunculuklar Gayet İyi

Filmde ki oyuncuların bir kaçını diğer Siccin serilerinden tanıyor olabilirsiniz ve yine başarılı bir oyunculuk sergilediler fakat bazı yerlerde nedenini bilmiyorum ama sanki amatör bir oyuncuymuş gibi davrandıkları oluyor.

Türkiye’de korku filmi sektörü belli ve ellerine su dökülmeyecek seriler Siccin ve Dabbe’dir. Gerisi çöptür bana göre.


Yorumlar

  • Hasan

    İnceleme güzel olmuş bende katılıyorum gerilim biraz az olmuş

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL