Film İncelemesi: Kapalak Kızı

kapalak kızı film incelemesi

Kapalak Kızı iyi mi? İzlenir mi?

Fragman


Filmin Konusu

Kapalak Kızı, genç bir kızın başına gelen korkunç bir hikayeyi anlatıyor. 1990’lı yıllarda Karadeniz dağlarının arasındaki Giresun’da yaşanan bir olay, birçok kişinin hayatını değiştirir. Okulun güzel hademesi Ayşe, 19 yaşında bir genç kızdır. Sevdiği adamın asker yolunu gözleyen Ayşe, günün birinde okulun müdürü tarafından tecavüze uğrar. Bu olay Ayşe’nin hayallerini yıktığı gibi, kendi canını da almasına sebep olur. Utancından kendi canını alan Ayşe’nin yaslı annesi için bu acı dayanılmaz olur. Kızının intikamını almaya kararlı olan acılı anne, okul müdürüne büyü yaptırır. Ancak her kötülüğün sahibine dönmesi gibi, annesinin yaptırdığı büyü de Ayşe’yi etkiler. Genç kızın ruhu artık okulun bölgesine hapsolmuştur. Ayşe’nin ruhunun öğrenciler tarafından görülmeye başlanması üzerine okul terk edilir. Ancak Ayşe, kendisinin ölümüne sebep olan müdürden intikamını almayı başarır. O günden bu yana da Ayşe’nin ruhu bölgede korku salmaktadır. Can Yavuz ve ekibi, Ayşe’nin musallat olduğu okulu bulmak ve paranormal olayları kaydetmek için çıktıkları yolculukta, sık ormanın içinde yol alırken, hazır olmadıkları pek çok dehşete tanıklık edeceklerdir… Yönetmen koltuğunu Ramazan Özer ve Fatih Gürler’in üstlendiği yerli korku filminde başrolleri Can Yavuz, Arifhan Durmuş ve Alperen Demirtaş üstleniyor. Filmin senaryosu ise Gurbet Gurur Cantürk’ün imzasını taşıyor.

Evet YouTuber’lar film çıkarmaya devam ediyor. Bu film Nova Prospekt kanalının filmi ve neredeyse video ile bir farkı yok bir kaç fark var onları da yazıda söyleyeceğiz. Türkiye’de zaten korku filmi sektörü çok fazla iyi değil bunlardan en gelişmişi Siccin ve Dabbe filmleridir bana göre ama onlar dışında izlediğim tüm filmler neredeyse vasattı. Bu filmde o filmler arasında.

Bunada Göz At  Twitch'de En Çok Takipçisi Olan 10 Yayıncı

Efektler Berbat

Yani film olduğunu biliyorsun gerçek değiller ama yinede onu izleyiciye gerçekmiş gibi göstermelisin ki filmi beğenelim. Filmde 2-3 tane siyah ruh efektinden başka hiç bir şey yok ki o efektler de zaten berbat yani film çıkartıyorsun montaj programını az bilen bir kişi bile o efekti yapabilir.

Videolar Daha Gerçekçi

Filme gitmeyenler için söylüyorum bunu yani YouTube’da videolarını izleseniz daha gerçekçi ve aynı gerilimi alırsınız emin olun. Açıkçası ben filmden YouTube’da çektiği videolar gibi bekliyordum ama oranın atmosferi daha da etkiler diye bekledim ama olmadı. Oyuncular var ki oynayanlar zaten güzel oynamıyor.

Toplam 109Bin İzleyici

BoxOffice Türkiye istatistiklerine bakılırsa ilk 3 gün içinde 37.751 kişi izlemiş, toplam 4 haftada yani 1 ayda ise 109.239 kişi filmi izlemeye gitmiş. Bunların arasında bende yer alıyorum.
kapalak kızı istatistikler

SONU GÜZEL BİTMEDİ (spoiler)

Filme başlarken bir büyü bozmak için gidiyorlar oraya herkeste büyüyü bozup geri evlerine dönecek gibi bekliyor ama öyle olmuyor. En gittikleri evde büyüyü bozmak için Can odaya giriyor ve büyüyü bozmak için dualar okumaya başlıyor. Can’ın önünde 2 kişi oturuyor ve ateşe doğru ayin yapıyorlar. Can ateşe damla attığında alev çoğalıyor ve öndekiler sinirlenmeye başlıyor. Kameraman Can’a her seferinde gidelim, boş ver gibi sözler söylüyor ama devam ediyor. En sonunda ise yine o muhteşem efektle bir şey oluyor kameraman Arifhan bir anda yok oluyor ve kamera yere düşüyor. Can ve diğer arkadaş onu aramaya giderken oda simsiyah olmaya başlıyor yavaş yavaş her zaman ki gibi sonda karanlıkta bir şey belirip bitiyor. Filmin büyük ihtimal 2. serisi gelecek o yüzden öyle bir şey yapmış olabilirler ki bence bu istatistiklerde 2. seri çıkarırlar

Bunada Göz At  PUBG'ye Yeni Silah Geliyor! QBU

Son olarak yani Türkiye’de korku film sektörünün yerde olması ayrı, YouTuber‘ların bunu yapması ayrı bir dert. Neredeyse bütün YouTuber filmlerini değerlendirmek için gittim şunu söylemeliyim aralarında en yüksek puanı Enes Batur alır ki yani 10/5-6 gibi bir rakam.

Daha fazla Sinema ve Film İncelemeleri için kategorilere göz atabilirsiniz

 • 1/10
  Efekt - 1/10
 • 3/10
  Hikaye - 3/10
 • 4/10
  Korku/Gerilim - 4/10
 • 4/10
  Oyunculuk - 4/10
3/10

ÖZET

TOPLAM

Sending
User Review
3/10 (4 Oylayın)
Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

2 Yorum

 1. Ceren Kaya

  Ağustos 11, 2018 at 12:59 pm

  Güzel bir inceleme olmuş bende katılıyorum bu incelemeye film böyle.

 2. Hasan

  Ağustos 11, 2018 at 1:15 pm

  Bence de film kötüydü yani Youtuber yapıyor ne beklersin

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir