Ezgi Zorba Kimdir?

Ezgi Zorba Kimdir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·16:13 Ekim 7, 2020

Türkiye'nin en büyük Geek kanallarından biri olan Ezgi Zorba Kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Boyu? Sevgilisi ve daha fazlası için bu yazımızda Ezgi Zorba'dan bahsedeceğiz.

Ezgi Zorba Kimdir?

Ezgi Zorba, 1 Ocak 1992 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1.65 cm boyunda olan Ezgi, 52 kilodur ve burcu Oğlak'tır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon İletişim bölümünden mezun olan olan Ezgi bir süre TRT'de spikerlik ve sunuculuk yapmıştır. En son 2014 yılında "Fuar Zamanı" adlı programda yer alan Ezgi daha sonrasında 2015 yılında kendi YouTube kanalını, Ezgi'ni Kanalı'nı açtı. Sinema ve Geek içerikler çeken Ezgi'nin Türkiye'de fazla bir benzeri yok. Çektiği içerikleri sadece birkaç kişi daha çekiyordur çünkü Geek kanalı fazla bulunmuyor.

Ezgi Zorba'nın YouTube'da 636 bin abonesi, Instagram'da 135 bin takipçisi bulunuyor.

YouTube Nedir?

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006'da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google'ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

YouTube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yüklenir. Fakat CBS, BBC, Vevo, Hulu gibi şirketler ve diğer organizasyonlar da YouTube ortaklık programı ile içeriklerinin bir kısmını yayınlamaktadır. Site içi üyelik almayan kullanıcılar videoları izleyebilirken onaylı üyeler ise kendi yayın kanallarına video yükleyebilirler. Saldırganlık potansiyeli olan içerikler sadece 18 yaşından büyük olduğunu onaylayan üyeler tarafından izlenebilir.

Yorum yaz